Založ si blog

Prezident, či agent-provokatér?

Už viac krát som vyjadril pochybnosť či je tento prezident svojprávny v zmysle, či naozaj koná sám za seba, alebo je len nastrčená figúrka, ktorou manipulujú iní. Včera som videl prejav už nielen figúrky, ale rovno niekoho, kto mi pripomína agenta-provokatéra.

Tento termín vznikol za doby Studenej vojny (a dnes zažívame jej umelo vyvolanú obdobu) na plateného agenta, ktorého úlohou bolo destabilizovať spoločnosť, aby potom mohli záujmové skupiny realizovať svoje plány. Rozdiel oproti tomu bývalému agentovi je v tom, že tohto si platíme a ešte aj zneužíva postavenie hlavy štátu.

Prečo sa náš splátkový prezident ponáhľal predbehnúť premiéra a predsedu parlamentu vo svojom televíznom prejave? No, pretože po ich prejavoch by nemohol tvrdiť tie nezmysly, čo mu napísali iní.

  1. Tvrdenie, že je jedno, čo bolo príčinou dvojnásobnej vraždy, aj tak je naša spoločnosť v rozvrate, je proste obludné. Kiska doslova povedal, že aj keby išlo obrazne povedané o „autonehodu“, tak musí byť rozložená, či zvrhnutá vláda?!!
  2. Tvrdiť, že sa za týždeň vyšetrovania nič nestalo, je popieranie zákonných postupov vyšetrovania. V demokratickej spoločnosti sa jednoducho nedajú preskakovať postupy, ktoré vylučujú, aby nebol obvinený nevinný. Aj keby na takú osobu stokrát niekto ukazoval prstom.
  3. Tvrdenie, že táto vláda „polarizuje“ spoločnosť je jednoducho neakceptovateľné najmä z pozície prezidenta, ktorý má byť stabilizačným prvkom politickej scény. O zúfalú polarizáciu tejto spoločnosti sa pokúša opozícia tak trápne, že keď dostane poslankyňa Nicholsonová otázku, prečo za vlády, kde bola aj SAS (a Sulík sa kamarátil s Kočnerom) dostali talianski podnikatelia (označení za mafiánov zatiaľ len médiami) desať miliónov na DPH a dotáciách, tak namiesto odpovede, vytiahne polonahú fotku Troškovej?!! To je demagógia. A túto demagógiu prezident Kiska zneužíva na to, aby živil krízu v dobe, kedy (na príklade onemelej Nicholsonovej) opozícia vystrieľala už všetky náboje (aj tie slepé) a nemala by ako živiť celý tento cirkus, na ktorý premenila všetkým známu tragédiu.

 

Uprostred brodu sa neprepriaha

   V rozpore s prezidentom hovorili premiér a predseda parlamentu vecne a konštruktívne. V tejto chvíli treba využiť všetky sily štátu, aby sa dvojnásobná vražda čím skôr vyšetrila a spolu s ňou eliminovala aj možnosť prenikania kalábrijskej mafie na Slovensko. Na to potrebujú vyšetrovatelia pokoj a nie hystérie Nicholsonovej a Galka, ktoré živí pán Kiska.

Pán Kiska znepokojujúco nepochopil alebo nechce pochopiť, že takéto vyšetrovanie potrebuje nielen nasadenie všetkých síl (čo sa aj deje a neviem si predstaviť, že by pre to neurobili vo vlastnom záujem premiér, minister vnútra aj prezident Policajného zboru maximum), ale aj trpezlivosť. Z hľadiska destabilizácie spoločnosti sa ešte závažnejšia vražda švédskeho premiéra Olafa Palmeho vyšetrovala celé roky a nikdy vlastne nevyšetrila. Ale v celom Švédsku by nikomu nenapadlo kvôli tomu prehadzovať horom-dolom vládu, či vyhlasovať nové voľby inak, než v Ústavou predvídaných termínoch a postupoch. Toto všetko pánovi Kiskovi jeho inštruktori nepovedali?

Pod tlakom médií vo vyšetrovaní pomáhajú snáď už aj Eskymáci. Ale nemenný zákon na celom svete je, že základné vyšetrovacie úkony musia aj tak robiť domáci. V Taliansku (a najnovšie aj v írskom Dubline!) čelili a čelia ďaleko väčším útokom mafie a nikto nás k tomu vyšetrovaniu nevolal! A naša Polícia a vyšetrovatelia za tohto ministra vnútra a prezidenta Policajného zboru dokázala rozložiť aj posledné slovenské mafiánske skupiny a dávno by boli odsúdení nebyť exhibicionistu Harabina, ktorý ich natruc Špecializovanému trestnému súdu opakovane oslobodzuje. Takže nie je dôvod neveriť, že všetky prostriedky a sily už sú na objasnenie dvojnásobnej vraždy nasadené.

Ale týmto opozičníkom nie je nič dobré. Vyvolali hystériu, že premiér, minister a policajný šéf nekonajú dosť rýchlo. Keď začali konať a informovali o tom verejnosť, začali Nicholsonová a spol. jačať, že sa vláda pletie do vyšetrovania??? Opozičníci sa tiež sťažovali, že Polícia málo informuje novinárov a tým aj verejnosť. A keď prezident Policajného zboru vysvetľoval, že to dosť dobre ani nejde a aby novinárom ulahodil, predsa len nejakú drobnosť zverejnil, okamžite boli Nicholsonová a spol. v afekte s penou na ústach, že „prezrádza“ podrobnosti z vyšetrovania??? S takouto „smečkou“ to nejde ani na voz, ani z voza.

Opozícia naslepo automaticky spochybňuje dôveryhodnosť vyšetrovania a sama mu pritom hádže polená pod nohy. Najskôr tvrdili, že bez zahraničných expertov to nejde. Keď zistili, že boli oslovení a spolupracujú, začínajú spochybňovať doradu všetko od obhliadky miesta, cez obhliadku tiel až po prítomných vyšetrovateľov. Len čo na niečo prídu, nejdú na prezídium PZ, ako správni občania, aby to ohlásili, ale hneď to vytrubujú do médií. Koľko falošných stôp už podhodili takto Polícii. A keby sa nimi nezaoberala, zase by jačali. Domáhajú sa mena hlavného vyšetrovateľa namiesto toho, aby jemu a jeho tímu dali pokoj na prácu. Strhávajú na seba pozornosť takmer bez ustania a keď už to nejde inak, tak neúspešná novinárka a laik vo vyšetrovaní čohokoľvek, požiada o policajnú ochranu, aby ukázala, aká je ona dôležitá. Správajú sa ako hyeny schopné zneužiť čokoľvek, len aby sa konečne dohrabali ku korýtkam, čo im pri minulých voľbách ušli. Také niečo by nenapadlo nikoho z opozície napríklad v Nórsku po vraždení šialeného Breyvika, alebo vo Švédsku po vražde premiéra Palmeho. A keď už opozičníkom dochádza dych, priskočí prezident-robot Kiska.

Pán Kiska v nacvičenej úlohe prezidenta nielenže neovláda zákonné postupy vyšetrovania, ale porušuje Ústavou mu dané poslanie tým, že sám sa umelo pokúša vyvolať vládnu krízu a to tým, že zvoláva na tento týždeň hlavne opozičné strany, aby si rozdali noty na prevrat, o ktorý sa tu pokúšajú od minulých volieb. Vtedy si už totiž rozdávali funkcie a odrazu bolo po korytách. Vôbec pri tom pán Kiska neberie do úvahy, že alternatívou súčasnej vlády sú Kočnerov kamoš (čo už dokázal zvaliť vlastnú vládu, len aby sa dostal na titulky svetovej tlače ako obr-idiot), mutitrtko a kšeftár s mafiánmi a bývalý minister podozrivý z odpočúvania novinárov, nehovoriac o zrejme už pomätenom Matovičovi.A nezabúdajme ani na ambicióznu pani bývalú Nicholsonovú! Po krátkom zaúčaní v skrachovanej VTV sa márne pokúšala naučiť čosi z novinárčiny v denníku Práca (ktorý vlastne tiež skrachoval) a potom urobila „kariéru“ v pivárni U Poľovníka, kde sa zasedela s istým bradatým Kanaďanom. A pozrime ho, bez vysokej školy, ako neveľmi úspešná novinárka, už je podpredsedníčkou SNR! A chce ísť vyššie. Ako hovorí môj dávny priateľ, dlhoročný novinár a Nicholsonovej kolega z denníka Práca: „Nie USA, Slovensko je krajinou neobmedzených možností…“. Stačí len za každú cenu škandalizovať vládu, v ktorej ona nie je.

 

Rozhúpavajú posadnuto loď, ale nevedia, čo s ňou až sa aj s nami všetkým prevrhne

Bezohľadnosť opozičníkov, ktorí umelo škandalizujú už vlastne čokoľvek, čo vláda urobí, a pani Nicholsonovej je dobrá každá klebeta, aj keď celkom scestná, nás vedie k tomu, čo dnes vidíme v Taliansku. Voľby tam vyhrali úplní uletenci a nepredvídateľné politické zoskupenia z čoho je zhrozená celá Európa. V kontraste s tým táto vláda zvládla napriek horúcej agende predsedníctvo EÚ a to aj zásluhou najodvolávanejšieho ministra vnútra v našich dejinách.

Na druhej strane hlavné médiá zámerne prehliadajú, že táto vláda nám vrátila Gabčíkovo, postavila sa migrantskej vlne, zariadila študentom zadarmo cestovanie a dôchodcom naopak vianočné príplatky, účinne zlepšuje pracovné podmienky a dokázala odmietnuť Istanbulský protokol, ktorý stavia biologické rozdiely muža a ženy na hlavu. A hlavne, nerozpredáva náš spoločný majetok, ako predošlé vlády, za „škváru“ do vlastnej kapsy. Aj preto v očiach médií vlastnených zo zahraničia nie je dobré, nech robí, čo robí. A k tomu teraz aj prezident prikladá pod kotol, lebo aby čím skôr vybuchol?

Povedzme si to jasne, pán Kiska protiústavne zneužíva postavenie prezidenta na to, aby vyvolal vládnu krízu a túto spoločnosť destabilizoval. A ako správne povedal premiér Fico, tragédia novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice už Kisku a spol. v skutočnosti nezaujíma. Kiska vyhlásil vo svojom polarizujúcom prejave, že je vlastne jedno, ako sa tá brutálne dvojnásobná vražda stala, a kto ju spôsobil. To ako keby povedal, že je jedno, či havaroval autobus plný detí náhodou alebo tým, že pod ním vybuchla bomba. Je to otrasná negácia všeobecnej vôle tejto spoločnosti vypátrať vrahov aj ich objednávateľov. Lebo to sa dá len v pokoji a pri plnom nasadení policajných síl a prokuratúry, ktorých nebudú zneisťovať hysterickí politici svojimi vlastnými hrami a ani nepredvídateľné zmeny vo vedení. To by ich mal po prevrate viesť niekto dosadený posledným ešte po slobode pobehujúcim mafiánom, čo nepozná antikoncepciu? To myslí Kiska vážne? Takže to najlepšie čo by mal pán Kiska urobiť je, že z tej škály nacvičených úloh bábky prestane hrať agenta-provokatéra a konečne si naštuduje manuál o úlohách prezidenta, ktorý mu evidentne jeho poradcovia zatajili.

Smrť generála Lučanského a „Žumpa“ na RTVS

18.01.2021

Už vieme, že ministerka na jedno použitie (krytie kriminálnych káuz jej tútora Kisku) sa rozhodla robiť politickú plienku, čo vlastným telom zakryje všetok ten puch a smrad, ktorý sa vyvalil po tragickej smrti generála Lučanského a odhalil zločinné metódy Matovičovho režimu. Už sa dokonca stalo neblahým pravidlom, že Kolíková ignoruje výzvy na odstúpenie, čo by bola [...]

Smrť generála Lučanského – obeť zbabelého mafiána?

13.01.2021

Nikdy som z vlastnej iniciatívy nepátral po žiadnych utajených skutočnostiach, či tajomstvách zločinu. Od prvopočiatku môjho písania o organizovanom zločine som čerpal výhradne z verejne dostupných zdrojov. A odrazu som na rozpakoch – veď aj tá záľaha informácií o smrti generála Lučanského na internete je predsa verejne dostupný zdroj! A napriek všetkým za to [...]

In memoriam – rozhovor s Milanom Lučanským a Výzva

08.01.2021

Generála Milana Lučanského som poznal v auguste 2010 pri práci na knihe rozhovorov o mafiánskom bossovi Černákovi. Stretli sme sa za neobvyklých okolností, kedy ako elitný policajný vyšetrovateľ bol spolu s inými, po nástupe Daniela Lipšica do kresla ministra vnútra a Jaroslava Spišiaka na post prezidenta Policajného zboru SR, doslova vyštvaný do civilu. Našiel som ho [...]

Milan Mazurek

Mazurek končí v predsedníctve ĽSNS, Uhrík odmietol kandidatúru za podpredsedu

19.01.2021 21:52

Dôvodom má byť u oboch zmena stanov, o ktorej sa údajne dozvedeli náhodne.

výbuch, homs

Ropnú rafinériu v sýrskom Homse zachvátil mohutný požiar

19.01.2021 21:22

Požiaru predchádzal výbuch.

Ivan Bošňák

Analytik Bošňák: Ľudia majú sedieť doma, nie chodiť na testovanie

19.01.2021 20:42

Výrazné zlepšenie situácie môžeme očakávať najskôr v marci, napriek celoplošnému testovaniu, hovorí Ivan Bošňák z projektu Dáta bez pátosu.

japonsko, nehoda

Nehoda 130 áut v Japonsku si vyžiadala jednu obeť

19.01.2021 18:10

Záchranári na mieste pomáhali osem hodín. Zranilo sa 17 ľudí.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 579
Celková čítanosť: 4291085x
Priemerná čítanosť článkov: 7411x

Autor blogu

Odkazy