Založ si blog

Opäť hon na čarodejnice

Včera som si pozrel film o Daltonovi Trumbovi, jednom za najtalentovanejších hollywoodských scenáristov (napísal okrem iného „Prázdniny v Ríme“ s Audrey Hepburnovou, či film „Spartakus“ s Kirkom Douglasom). Trumba v 50-tych rokoch novodobí inkvizítori obvinili z „neamerickej činnosti“, pod zámienkou, že je komunista, čo nebol. Rovnako dokopy s ním obvinili desiatku vybraných scenáristov, ale aj stovky osobností v Hollywoode, ako aj tisíce iných v armáde a štátnych službách. Samozvaní inkvizítori na čele so senátorom McCarthym ich dali na „čiernu listinu“. Nesmeli odrazu robiť to, čo mali radi, a k čomu mali talent. A prišli nielen o prácu, ale mnohí aj o rodiny, ktoré tým pádom nedokázali uživiť, a niektorí aj o život, keď zo zúfalstva spáchali samovraždu. Samotný Trumbo odmietol podieľať sa na tejto špinavosti organizovanej „vyšetrovaním“ amerického Kongresu a za to šiel na jedenásť mesiacov do väzenia. Osobnosti ako Charlie Chaplin radšej Spojené štáty opustili. Dopozeral som ten film a došlo mi to – veď my žijeme rovnakú „dobu zla“, ako to po rokoch Trumbo pomenoval!

Už opäť tu máme dobrovoľných inkvizítorov, ktorý naľavo-napravo hlava-nehlava obviňujú iných z „neamerickej činnosti“. Môžem dokladovať na svojom príklade, keď si akýsi Bán vykonštruoval konšpiračnú teóriu, podľa ktorej som mal ísť „normalizovať televízne spravodajstvo“??? A vykrikoval to pred desaťtisícovým zástupom na jednom z protestov a doteraz sa mi za to neospravedlnil. Pritom ja som vtedy len externe prispieval do rozhlasu v relácii venovanej popularizácii vedy, na čo mám tú najvyššiu kvalifikáciu. Ale tí, čo sa vtedy chválili, že smrťou dvoch mladých ľudí „dosiahli viac, než kedykoľvek predtým“ (len si spomeňte) už začali samozvane vytvárať novú „čiernu listinu“. Všetci tí smotanovia, kostolníci, struháčikovia, benčíci a aj ten najväčší zúrivec (asi od zlosti, že nevyrástol telesne a ani duševne) vo vzornej spolupráci s polievčekami z „opozície“ už opäť nálepkovali a stále nálepkujú iných. Pozoruhodné na tom je, že spolu s vykrádačkou vyšetrovacích spisov Tódovou, alkoholikom Jeňom, či konšpirátorom Hríbom tvoria dokopy necelé jedno percento celej novinárskej obce, ale pošpiniť ju dokážu svojimi praktikami celú. Sú ako dobre zohraná a ešte lepšie platená svorka neoliberálnej demokratúry, ochotní spustiť mediálnu štvanicu na kohokoľvek kto sa ich lžiam nepodriadi a naopak dokážu zaťato mlčať o fatálnych zlyhaniach takých ako je Kiska (a jeho zmiznutá dizertačná práca), hlavný aktér Gorily Haščák, či daňový špekulant Matovič. Organizujú nenávistné štvanice, volajú nadriadeným vybraných obetí do práce, rozoštvávajú ich ne-mediálne a ne-verejné zázemie a neváhali by do akcie zapojiť aj Uličné výbory bdelosti, keby také boli. Tak ako boľševici. To si všimli už aj tí novinári, ktorí v týchto dňoch pred takýmito agitátormi novej Studenej vojny varujú. Títo agitátori štvaníc sa cítia zrejme rovnako ako ich boľševickí predchodcovia, ako nadľudia. A robia všetko preto, aby tým, čo obhajujú právo na slobodu slova a slobodu názoru, ako základné ľudské právo, zobrali toto právo a vyštvali ich z médií, pre ktoré desiatky rokov úspešne a obecne prospešne písali a pracovali. Majú rovnako krvavé oči ako mccarthysti pred viac ako polstoročím v USA. A ich verzia slobody slova je už len v brutálnych špinavostiach na web-stránke „Zomri“, ktorej medzičasom odhalení fabrikanti sa dokonca nechávajú strážiť Políciou, ako sa boja následkov vlastných obludných „vtipov“.

Film o Trumbovi končí porážkou samozvaných zúrivých ideologických inkvizítorov vďaka statočným mužom Hollywoodu, ako bol Kirk Douglas, či medzi politikmi samotný prezident J.F. Kennedy. Američania prehliadli špinavé hry nečistých karieristov zla (aj McCarthy bol s hanbou vyhnaný z politickej scény USA) a odmietli už vtedy to, čo nám sem cez žltú tlač znovu zavádzajú títo novodobí agitátori zloby. A už opäť sa vďaka nim boja niektoré médiá publikovať onálepkovaných autorov, už opäť by sme mali pristúpiť na obdobnú komunistickú štvanicu v rovnakej podobe, ako bol mccarthyzmus, a písať pod pseudonymom, hoci aj film o láske, lebo naše mená títo inkvizítori novej Studenej vojny samoúčelne pošpinili? Američania dokázali tomu zlu povedať nie. Skúsme to aj my v nastávajúcich voľbách!

Únosy detí na Ukrajine? Ako funguje „double standard“. . .

03.06.2023

Na Západe je známy aj výraz „double standard“, kedy určité kritériá sú na jedných aplikované, na iných nie. A dobre vedia, čo to znamená. Vo Vietname Američania najskôr barbarským bombardovaním civilných cieľov narobili tisíce sirôt a potom ich asi 3 300 odviezli z Vietnamu, z čoho boli aj súdy s podozrením na ÚNOS! Ale nikomu nenapadlo vydať kvôli tomu na [...]

Náckovia na Slovensku?

02.06.2023

História sa opakuje. Zvlášť, keď jej niekto pomôže. Mnoho príslušníkov SS utieklo po II. svetovej vojne z Európy za výdatnej pomoci ilegálnej siete Odessa, ako o tom píše Frederick Forsyth v knihe „Spis Odessa“ a významnou prestupnou stanicou bol aj Vatikán! Viacerí sa usadili v USA a Kanade, kde nie je dodnes nacizmus považovaný za zločinnú ideológiu (??!). [...]

Predvolebná reinkarnácia, či prekabátenie Matoviča a jemu podobných

29.05.2023

História sa opakuje. Po Novembri 1989 sa viacerým komunistickým poskokom podarilo reinkarnovať do novej doby. Žiarivým príkladom je Ján Štrasser, profesionálny komunistický vriťolezec (viď výber „Nám s úsmevom sa kráča… The best of KSS & KSČ“, kde mu patrí čelná pozícia medzi autormi komunistických „častušiek“), ktorý dvakrát podpísal Antichartu. [...]

Kolaps mostu v Číne, zábery čínskej štátnej televízie

V Číne sa počas lejaku zrútil most, je veľa mŕtvych aj nezvestných

20.07.2024 07:45

Jedenásť ľudí prišlo o život a najmenej 30 ďalších zostáva nezvestných po tom, čo sa v Číne počas prudkého lejaku zrútil diaľničný most.

Boris Pistorius, ponorka

Nemecko prevádzkuje 6 ponoriek, pre obavy z Ruska chce štyri ďalšie

20.07.2024 07:25

Nemecký minister obrany Boris Pistorius zdôraznil dôležitosť investícií do námorníctva vzhľadom na hrozbu, ktorú predstavuje Rusko.

duhovy pride autor: Robert Huttner

Lex atentát prejde testom: Zasiahol aj Dúhový Pride, trasu museli odkloniť od Pellegriniho paláca

20.07.2024 07:00

V hlavnom meste treba rátať počas dňa s dopravnými obmedzeniami.

Belarus Election

Lukašenko je presne už tridsať rokov pri moci. Ministri sú jeho sluhovia, upozorňuje analytik Demeš

20.07.2024 06:00

V zahraničnej politike už Alexandr Lukašenko nemá nijakú samostatnosť, zdôrazňuje Pavol Demeš, ktorý dlhodobo sleduje dianie v Bielorusku.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 732
Celková čítanosť: 6371686x
Priemerná čítanosť článkov: 8704x

Autor blogu

Archív

Odkazy