Založ si blog

Čo zakrývajú rúška I.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) ako najvyššia autorita v pandémiách vyhlásila nosenie rúšok u zdravých ľudí za nezmysel. Odmietla ich hlavná maďarská hygienička, odmietli ich Nóri, Švédi, tuším aj Holanďania, a vo Švajčiarsku je ich nosenie považované za prejav paniky a pokutované! V Bulharsku ich odmietli hneď na úvod opatrení (a až po čase zaviedli) a v Rakúsku dlho neboli potrebné v MHD. A aj priemerne vzdelaný človek vie, že rúšku nosia tí, čo sú nachladnutí, resp. trpia akútnou pľúcnou infekciou a nosia ich nie preto, aby sa chránili, ale aby neinfikovali iných. Bodka.

 

Rúška pre potrebných

Pritom nepolemizujem ani len s tým, či sa majú alebo nemajú nosiť u nás, za podstatnejšie považujem zásadu, že vláda môže nariadiť len to, čo je vykonateľné. Lebo rozkazuje sa ľahko, ale od toho si platíme celý ten úradnícky aparát, aby nám dali možnosť také nariadenie naplniť. A to neurobili! Matovič-Potemkin pocítil moc a tak sa vyžíval a dodnes vyžíva v nariadeniach a obmedzeniach, o ktorých vykonateľnosť sa nestará. Načo nám je teda štát, keď sa väčšina občanov musí pri zaobstaraní rúšok zaobísť bez pomoci štátu? Ten ich nedokázal dodať ani len do lekární! V Španielsku rozdávajú policajti rúška chodcom, u nás si ich občania a drvivá väčšina tých, čo sú v prvej línii proti pandémii, musela zabezpečiť z vlastných zdrojov a na vlastné náklady! A na to to sa pozerá hlavný hygienik Ján Mikas a ani sa nehanbí, že nepohol ani len malíčkom na to, čo je jeho povinnosťou vyžadovať od predstaviteľov štátu?!

Najrozumnejšie je zabezpečiť všetky potrebné ochranné prostriedky tým, čo prichádzajú bezprostredne do kontaktu s pandémiou. Teda zdravotníckemu personálu. Ani to nedokázali! Ešte tri mesiace po začiatku opatrení v nemocnici v Bojniciach museli vytiahnuť plynové masky zo skladu Civilnej obrany z čias Studenej vojny, lebo sa na nich a na ich kolegov a kolegyne exhibicionista Matovič vykašľal.

Takže tu máme vládu vedenú ako „one-man show“, kde všetko rieši LenOn (reinkarnácia Mečiara) a ten sa vyžíva v zakazovaní a nariaďovaní, lebo to ho nič nestojí, udržuje ho to sústavne v pozornosti médií a na následky vo svojej posadnutosti sebaprojekciou nemyslí. Do toho prichádzajú výzvy na potlesk z balkónov na podporu tých, čo sú v prvej línii boja s koronavírusom – zdravotníkom, hasičom, policajtom, vojakom – ale všetci títo sú na hanbu sveta ignorovaní Matovičovou ne-vládou, keď sa má jednať o ich elementárnu ochranu potrebnými pomôckami. Márne volajú, na toto je Matovič-Potemkin hluchý – v najlepšom prípade sa vyhovorí na nejakého obetného baránka. On sa nemýli nikdy! A keď si konečne jeden lekár zabezpečil od kolegov z Číny všetky potrebné ochranné pomôcky zadarmo, tak mu táto Matovičova ne-vláda vyrubila na ten dar clo?! To je hanba. Hanba tejto ne-vlády. A ešte väčšia hlavného hygienika Mikasa, na ktorého „odborné pokyny“ sa tá istá ne-vláda Matoviča-Potemkina sústavne vyhovára.

 

Čo robí Mikas?

   Ukazuje sa, že obyvatelia Slovenska sú mimoriadne disciplinovaní a skutočná pandémia nás obchádza. To, samozrejme, každú chvíľu Matovič popiera, lebo on predsa potrebuje zámienku na jeho každodenné osobné exhibície moci. A pri nich sa sústavne vyhovára na hlavného hygienika Mikasa. A ja sa pýtam, aký že je toto „odborník“, keď neurobil nič z včasnej prevencie v prípade rómskych osád a starobincov?! Čo je to za „odborníka“, ktorý nevie ani to, čo napadne každého laika? Veď radil už Pellegriniho vláde, prečo teda už vtedy neporadil a nenariadil, aby boli tí, čo tam prichádzajú s „cestovateľskou anamnézou“ v rómskych osadách testovaní? Ako to, že nezabezpečil vhodné testy? Veď Pellegriniho vláda kupovala testy na jeho odporúčanie, tak ako to, že teraz Matovič jačí na Pellegriniho, že sú neupotrebiteľné?! A vedľa stojí vypasený Mikas a tvári sa, že sa ho to netýka?!

Načo je nám takýto hlavný hygienik, keď sa vykašľal na Domovy sociálnych služieb a tamojších zamestnancov nedal testovať? Ako je možné, že niečo nariadi (obmedzenie pohybu seniorov v týchto zariadeniach) a nezabezpečí aj vykonateľnosť takéhoto nariadenia? Ako je možné, že keď už je neskoro, nariadi testovanie osôb v týchto zariadeniach, ale zháňanie testov nechá na samosprávy? Veď tento pán je skutočným odborníkom len na jedno – na osobný alibizmus!

 

Smrtonosný vírus 3M

   Tak si to spočítajme. Máme tu Mesíka, ako odborníka na paniku a nezodpovedné katastrofické vyhlásenia. Napríklad v rozhlasovom rozhovore vyhlásil taký nezmysel, že keby boli opatrenia aplikované o týždeň skôr, tak bude polovina postihnutých, a ak dva týždne skôr, tak asi žiadne obete. Ako sa môže takáto osoba vôbec považovať za odborníka a dostať do verejnoprávneho média? Veď aj prvoročiak na vysokej škole vie, že vzťah medzi dopadom pandémie a opatreniami proti nej nie je priamoúmerný, ale exponenciálny! A každý, kto sa o to len trochu zaujíma, si môže takúto krivku nárastu a následného vyhasnutia infekcie nájsť. Takže Mesík vyhlasuje odborne nepoužiteľné fámy (vrátane tej, že pandémiu už nezastavíme, čo je v rozpore so všetkým, čo sa deje u nás, aj v okolí), ale politicky áno! Veľmi to pomáha Matovičovi na výhovorky na predošlú vládu a alibizmus pána Mikasa, ktorý tej predošlej vláde radil!!!

Nikto nedokáže presne vypočítať koľko obyvateľov danej krajiny bude postihnutých pandémiou zdravotne („predikcie“ Inštitútu zdravotnej politiky boli hanebným zlyhaním v réžii akéhosi Smatanu), ale dá sa pomerne presne vyrátať počet ekonomických obetí zmätočného, alibistického rozhodovania neschopnej ne-vlády Igora Matoviča-Potemkina. Vírus 3M podľa prieskumu portálu Profesia postihuje už dnes 71% občanov Slovenska, ktorí sa oprávnene obávajú drastických ekonomických následkov takto zbabranej obrany proti koronavírusu.

Slovensku by pomohlo jedno riešenie, ktoré je zadarmo a hneď vykonateľné – eliminácia vírusu 3M. Všetkých troch dať do prísnej karantény (u Matoviča-Potemkina aj s intervenciou psychológa) a bolo by po pandémii neschopnosti, paniky a šírenia poplašných správ.

 

A bude horšie

   Dnes predkladá Matovič-Potemkin do parlamentu „najambicióznejší vládny program“ v moderných dejinách Slovenska. Má to jedinú chybičku. Osoba trpiaca na dyzentériou slov a vykazujúca histriónsku poruchu, nemôže viesť štát. Varovaním mala byť tá jeho „prelomová“ predvolebná tlačovka, kde oznamoval, že vládny program budú skladať občania bez ohľadu na stranícke preferencie. Stvoril obludný populistický nezmysel (žltá tlač, samozrejme, bola ticho) a takmer sa nám pred kamerami rozplakal. Uveril svojej genialite – v skutočnosti priznal, že vo svojej biznis-straničke nemal žiadnych odborníkov, ktorí by taký program dali dokopy a jemu samému je jedno pod zámienkou akého bude vládnuť. Jeho to predsa nezaujíma – toto je „one-man show“ a on neprestane mediálne masturbovať, kým nepadne rovno tam, pred mikrofónmi! Takže Matovič-Potemkin oklamal svojich voličov populistickým sľubom „ich“ vládneho programu. V skutočnosti je to mačko-potkan-pes-slepačia skladačka štyroch programov štyroch koaličných strán. Otázka teda znie – môže vláda na čele s populistickým klamárom a exhibicionistom vyviesť Slovensko z pandémie, ktorá nás fakticky obišla sama?

Zajtra pohľadáme odpoveď…

Spasitelia sveta vo voľnom čase

25.05.2020

Priam to bije do očí. Pred voľbami bolo určitých mimovládok všade plno. A jačalíííí o dušu spasenú, ako nás chcú spasiť. Ale už po voľbách, s nástupom korona-paniky, ako keby všetky ochrnuli, chúďatká. Ako vieme zo sveta, ešte aj tí mafiáni (viď Yakuzza) v okamihu katastrofy vylezú a pomáhajú. U nás mafiu zlikvidovali minulé vlády R. Fica a zato tu máme [...]

Kauza doktorky Mikovitzovej

18.05.2020

Je to až neuveriteľne dramatický, a pritom symptomatický, príbeh boja o slobodu slova. Skúšobnou próbou je korona-panika. A výsledkom vzorové boľševické metódy Deep State a ich prisluhovačov vo svete i u nás. A veľký paradox – nebyť toho všetkého zla, čo okolo tejto vedkyne napáchali – malo by jej posolstvo celosvetovú odozvu? Asi ťažko… Na indexe [...]

Veľký Brat Igor ťa vidí!

15.05.2020

Už viacerí autori prišli s myšlienkou, že ak súčasnú korona-paniku nespôsobil priamo Deep State, tak sa ju celkom určite pokúša aspoň využiť. Napríklad na naplnenie Orwellovskej dystópie z románu „1984“, v ktorej sú všetci občania pod dokonalou kontrolou Veľkého Brata, čo je len iný názov pre Deep State. Ten pokus prebieha aj u nás dokonale absurdným [...]

Mateusz Morawiecki

Poľský parlament potvrdil dôveru vláde Mateusza Morawieckeho

04.06.2020 18:53

O hlasovanie o dôvere vláde vo štvrtok nečakane požiadal premiér Mateusz Morawiecki.

Líbya / Tripolis / demonštrácie / žlté vesty / Chalífa Haftar /

Líbyjská vláda národnej jednoty je odhodlaná dostať pod kontrolu celú krajinu

04.06.2020 18:05, aktualizované: 18:39

Vyhlásenie prichádza v čase, keď jednotky podporujúce vládu národnej jednoty po viac ako roku ťažkých bojov s ozbrojencami vernými Haftarovi získali úplnú kontrolu nad hlavným mestom Tripolis a jeho predmestiami.

Rastislav Káčer, bývalý veľvyslanec v Maďarsku

Matovič urobil skvelé gesto voči maďarskej menšine, hodnotí Káčer

04.06.2020 18:00

Požiadavky SMK, ktoré predložili premiérovi Igorovi Matovičovi, označil bývalý veľvyslanec v Maďarsku Rastislav Káčer za nereálne a neprimerané.

pocasie-5-6-2020

Počasie sa opäť rozbúri, očakávajte mohutnú oblačnosť

04.06.2020 17:46

Prehánky, dážď aj búrky, na niektorých miestach môžu byť zrážky poriadne výdatné. Kde to bude najbúrlivejšie?

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 531
Celková čítanosť: 3464184x
Priemerná čítanosť článkov: 6524x

Autor blogu

Odkazy