Založ si blog

Čo zakrývajú rúška III.

Už sme si povedali, že tu máme hrozivý vírus 3M – Mesík nezmyselne straší a napomáha tak samovládcovi Potemkinovi, Mikas alibisticky podsúva Potemkinovi nové šance predvádzať svoju moc a Matovič-Potemkin zažíva orgie sebaprezentácie. A následky znášame my všetci.

 

Absurdity svojvoľných rozhodnutí

   Na mnohé volanie po zdravom rozume, veď nás pandémia fakticky obišla, sa Potemkin rozhodol, že ukáže blahosklonnosť samovládcu (veď kto by si mu trúfol odporovať, na toho sa bude naša skládková Zuzana mračiť) a oddnes uvoľní „čosi“ (častokrát samozrejmosti, ktoré aj tak fungovali aj bez jeho „milosti“ – nenosenie rúšok v Prírode atď.). Ale nezabúdajme na Mesíka. To „uvoľnenie“ máme len „požičané“, lebo Mesík straší, že keby nám príliš uvoľnili obojok, tak tu máme novú Lombardiu (má zmysel na tohto notorického dystopika podávať Trestné oznámenie? život ho vytrestá iste sám, takíto ľudia nie sú šťastní ani v osobnom živote). A hneď sa Mikas ponúka – veď sme ešte nedostatočne zbuzerovali občanov, čo prechádzajú hranicu fakticky denne – Potemkin, ukáž svoju moc. Je to jasné. Tento takzvaný „odborník“ a , žiaľ, hlavný hygienik len paberkuje, čo kde vidí na okolí a čo by Potemkinovi ulahodilo. A keďže Potemkin nerád púšťa čerstvo získanú moc z ruky, tak mu treba dať novú hračku. Výsledkom sú absurdity:

Už dávno tu nemáme pevné hranice a desaťtisíce našich občanov buď býva alebo pracuje na druhej strane hranice. Týmto nariaďovať povinné testy (a nezabezpečiť ich! to je Potemkinovo-Mikasovská špecialita) a to opakovane každých 48 hodín, je čistý blázninec. Veď Potemkin k nemu zrejme podľa jeho modrej knihy ďaleko nemá… A dnes už fakticky MIMOparlamentná stranička „Za ľudí“ márne protestuje a volá po zdravom rozume. Neskoro, dievčatá a chlapci komsomolci, neskoro. Až teraz ste pochopili, že na Koaličnej rade vás Igor jednoducho nepustí k slovu a keď pustí, tak to ignoruje (veď to je IGNOR Matovič)? To až teraz vám došlo, keď už ste fakticky vďaka jeho agresívnu sebastrednému PR kompletne „out“? Veď aj na vás platí české príslovie: „Kto chce s vlky býti, musí s nimi výti“…

Buzerovať jednotlivých občanov (ktorí sa ešte nezorganizovali k odporu, ako tí v USA) je jedna vec, ale blokovať automobilky, ktoré kvôli obštrukciám na hraniciach nemajú dostatok materiálu na znovuspustenie prevádzok, to už je sabotáž slovenskej ekonomiky. Túto škodu by duo Potemkin-Mikas mali mať zosobnené, veď niečo také ako osobnú zodpovednosť politikov za ich ekonomické rozhodnutia už Potemkin pred voľbami sľuboval. Tak by mohli ísť príkladom!

 

Príklady na zamyslenie

   Potemkin, ako to u sociopatov býva, ignoruje dôsledky jeho bludných rozhodnutí na jednotlivých občanov a naopak, rád ich straší. Tak tu máme „exemplárny príklad“ pani, ktorá údajne prišla z Rakúska, mala ísť do karantény, ale vrátila sa do Rakúska a prišla zase späť. Mala by byť asi zastrelená na výstrahu? Veď nevieme, ako to skutočne bolo a že odmietla tú absurdnú karanténu, kde dávajú Potekminovi poskokovia do jednej izby, alebo aspoň jednej bunky, ľudí infikovaných aj zdravých – dá sa čudovať, že sa odmietla štátne-povinne nakaziť? Inde už občania proti tejto absurdite protestujú hromadnou hladovkou. A je tu iný paradox – v týchto dňoch Francúzsko prijme jednorazovo až 80 tisíc sezónnych pracovníkov do poľnohospodárstva zo strednej a východnej Európy. Robíte si srandu? Tu masovo prechádzajú desaťtisíce hranicami a u nás Potemkin s Mikasom buzerujú nejakú pani?

A máme tu opakujúci sa jav. Hlavný hygienik Mikas evidentne nevie, čo s pandémiou a rieši to systémom zúfalca pokus-omyl-pokus. To nie je skutočná osobnosť, ktorá sa dokáže svojim odborným názorom postaviť psychóze a odmietnuť tieto amatérske pokusy na ľuďoch (viď príklad zo Švédska). A tak len čo vystrašili s Potemkinom na smrť tzv. pendlerov a naštvali veľké automobilky, už tu máme neprehľadnú sieť výnimiek.

Je to zúfalé a ,žiaľ, kým tu bude strašiť Potemkin, neoddýchneme si od každodenných absurdít…

 

P.S. Dnes zatkli bývalého šéfa Hmotných rezerv. Ale veď on nemohol objednávať nič iné, než mu pán Mikas s vládou nakázali. Takže NAKA, Mikas radil jedným-druhým a ani sa ho neopýtate, ako to bolo?

Spasitelia sveta vo voľnom čase

25.05.2020

Priam to bije do očí. Pred voľbami bolo určitých mimovládok všade plno. A jačalíííí o dušu spasenú, ako nás chcú spasiť. Ale už po voľbách, s nástupom korona-paniky, ako keby všetky ochrnuli, chúďatká. Ako vieme zo sveta, ešte aj tí mafiáni (viď Yakuzza) v okamihu katastrofy vylezú a pomáhajú. U nás mafiu zlikvidovali minulé vlády R. Fica a zato tu máme [...]

Kauza doktorky Mikovitzovej

18.05.2020

Je to až neuveriteľne dramatický, a pritom symptomatický, príbeh boja o slobodu slova. Skúšobnou próbou je korona-panika. A výsledkom vzorové boľševické metódy Deep State a ich prisluhovačov vo svete i u nás. A veľký paradox – nebyť toho všetkého zla, čo okolo tejto vedkyne napáchali – malo by jej posolstvo celosvetovú odozvu? Asi ťažko… Na indexe [...]

Veľký Brat Igor ťa vidí!

15.05.2020

Už viacerí autori prišli s myšlienkou, že ak súčasnú korona-paniku nespôsobil priamo Deep State, tak sa ju celkom určite pokúša aspoň využiť. Napríklad na naplnenie Orwellovskej dystópie z románu „1984“, v ktorej sú všetci občania pod dokonalou kontrolou Veľkého Brata, čo je len iný názov pre Deep State. Ten pokus prebieha aj u nás dokonale absurdným [...]

Mateusz Morawiecki

Poľský parlament potvrdil dôveru vláde Mateusza Morawieckeho

04.06.2020 18:53

O hlasovanie o dôvere vláde vo štvrtok nečakane požiadal premiér Mateusz Morawiecki.

Líbya / Tripolis / demonštrácie / žlté vesty / Chalífa Haftar /

Líbyjská vláda národnej jednoty je odhodlaná dostať pod kontrolu celú krajinu

04.06.2020 18:05, aktualizované: 18:39

Vyhlásenie prichádza v čase, keď jednotky podporujúce vládu národnej jednoty po viac ako roku ťažkých bojov s ozbrojencami vernými Haftarovi získali úplnú kontrolu nad hlavným mestom Tripolis a jeho predmestiami.

Rastislav Káčer, bývalý veľvyslanec v Maďarsku

Matovič urobil skvelé gesto voči maďarskej menšine, hodnotí Káčer

04.06.2020 18:00

Požiadavky SMK, ktoré predložili premiérovi Igorovi Matovičovi, označil bývalý veľvyslanec v Maďarsku Rastislav Káčer za nereálne a neprimerané.

pocasie-5-6-2020

Počasie sa opäť rozbúri, očakávajte mohutnú oblačnosť

04.06.2020 17:46

Prehánky, dážď aj búrky, na niektorých miestach môžu byť zrážky poriadne výdatné. Kde to bude najbúrlivejšie?

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 531
Celková čítanosť: 3464225x
Priemerná čítanosť článkov: 6524x

Autor blogu

Odkazy