Založ si blog

Čo zakrývajú rúška III.

Už sme si povedali, že tu máme hrozivý vírus 3M – Mesík nezmyselne straší a napomáha tak samovládcovi Potemkinovi, Mikas alibisticky podsúva Potemkinovi nové šance predvádzať svoju moc a Matovič-Potemkin zažíva orgie sebaprezentácie. A následky znášame my všetci.

Obálka knihy

Obálka knihy

 

Absurdity svojvoľných rozhodnutí

   Na mnohé volanie po zdravom rozume, veď nás pandémia fakticky obišla, sa Potemkin rozhodol, že ukáže blahosklonnosť samovládcu (veď kto by si mu trúfol odporovať, na toho sa bude naša skládková Zuzana mračiť) a oddnes uvoľní „čosi“ (častokrát samozrejmosti, ktoré aj tak fungovali aj bez jeho „milosti“ – nenosenie rúšok v Prírode atď.). Ale nezabúdajme na Mesíka. To „uvoľnenie“ máme len „požičané“, lebo Mesík straší, že keby nám príliš uvoľnili obojok, tak tu máme novú Lombardiu (má zmysel na tohto notorického dystopika podávať Trestné oznámenie? život ho vytrestá iste sám, takíto ľudia nie sú šťastní ani v osobnom živote). A hneď sa Mikas ponúka – veď sme ešte nedostatočne zbuzerovali občanov, čo prechádzajú hranicu fakticky denne – Potemkin, ukáž svoju moc. Je to jasné. Tento takzvaný „odborník“ a , žiaľ, hlavný hygienik len paberkuje, čo kde vidí na okolí a čo by Potemkinovi ulahodilo. A keďže Potemkin nerád púšťa čerstvo získanú moc z ruky, tak mu treba dať novú hračku. Výsledkom sú absurdity:

Už dávno tu nemáme pevné hranice a desaťtisíce našich občanov buď býva alebo pracuje na druhej strane hranice. Týmto nariaďovať povinné testy (a nezabezpečiť ich! to je Potemkinovo-Mikasovská špecialita) a to opakovane každých 48 hodín, je čistý blázninec. Veď Potemkin k nemu zrejme podľa jeho modrej knihy ďaleko nemá… A dnes už fakticky MIMOparlamentná stranička „Za ľudí“ márne protestuje a volá po zdravom rozume. Neskoro, dievčatá a chlapci komsomolci, neskoro. Až teraz ste pochopili, že na Koaličnej rade vás Igor jednoducho nepustí k slovu a keď pustí, tak to ignoruje (veď to je IGNOR Matovič)? To až teraz vám došlo, keď už ste fakticky vďaka jeho agresívnu sebastrednému PR kompletne „out“? Veď aj na vás platí české príslovie: „Kto chce s vlky býti, musí s nimi výti“…

Buzerovať jednotlivých občanov (ktorí sa ešte nezorganizovali k odporu, ako tí v USA) je jedna vec, ale blokovať automobilky, ktoré kvôli obštrukciám na hraniciach nemajú dostatok materiálu na znovuspustenie prevádzok, to už je sabotáž slovenskej ekonomiky. Túto škodu by duo Potemkin-Mikas mali mať zosobnené, veď niečo také ako osobnú zodpovednosť politikov za ich ekonomické rozhodnutia už Potemkin pred voľbami sľuboval. Tak by mohli ísť príkladom!

 

Príklady na zamyslenie

   Potemkin, ako to u sociopatov býva, ignoruje dôsledky jeho bludných rozhodnutí na jednotlivých občanov a naopak, rád ich straší. Tak tu máme „exemplárny príklad“ pani, ktorá údajne prišla z Rakúska, mala ísť do karantény, ale vrátila sa do Rakúska a prišla zase späť. Mala by byť asi zastrelená na výstrahu? Veď nevieme, ako to skutočne bolo a že odmietla tú absurdnú karanténu, kde dávajú Potekminovi poskokovia do jednej izby, alebo aspoň jednej bunky, ľudí infikovaných aj zdravých – dá sa čudovať, že sa odmietla štátne-povinne nakaziť? Inde už občania proti tejto absurdite protestujú hromadnou hladovkou. A je tu iný paradox – v týchto dňoch Francúzsko prijme jednorazovo až 80 tisíc sezónnych pracovníkov do poľnohospodárstva zo strednej a východnej Európy. Robíte si srandu? Tu masovo prechádzajú desaťtisíce hranicami a u nás Potemkin s Mikasom buzerujú nejakú pani?

A máme tu opakujúci sa jav. Hlavný hygienik Mikas evidentne nevie, čo s pandémiou a rieši to systémom zúfalca pokus-omyl-pokus. To nie je skutočná osobnosť, ktorá sa dokáže svojim odborným názorom postaviť psychóze a odmietnuť tieto amatérske pokusy na ľuďoch (viď príklad zo Švédska). A tak len čo vystrašili s Potemkinom na smrť tzv. pendlerov a naštvali veľké automobilky, už tu máme neprehľadnú sieť výnimiek.

Je to zúfalé a ,žiaľ, kým tu bude strašiť Potemkin, neoddýchneme si od každodenných absurdít…

 

P.S. Dnes zatkli bývalého šéfa Hmotných rezerv. Ale veď on nemohol objednávať nič iné, než mu pán Mikas s vládou nakázali. Takže NAKA, Mikas radil jedným-druhým a ani sa ho neopýtate, ako to bolo?

 

Ukážka z knihy Koronavírus ako terorizmus, vydanej v limitovanom náklade v spolupráci s internetovým rádiom InfoVojna.sk.

Slovensko – raj kajúcnikov, Spravodlivosť podľa Matoviča

29.03.2023

V rovnomennej knihe opisujem ako vláda vedená pôvodne Igorom Matovičom prišla s ľúbivým sloganom o tom, že vďaka nej bude mať polícia „rozviazané ruky“. Nikto, okrem nich samých, netušil, že to bude znamenať bezuzdné porušovanie procesných úkonov i právnych základov spravodlivosti. Mentálne vyšinutý jedinec tak v mene politickej pomsty vyšinul Slovensko [...]

Spravodlivosť podľa Matoviča kontra právny štát

27.03.2023

V rovnomennej knihe opisujem ako vláda vedená pôvodne Igorom Matovičom prišla s ľúbivým sloganom o tom, že vďaka nej bude mať polícia „rozviazané ruky“. Nikto, okrem nich samých, netušil, že to bude znamenať bezuzdné porušovanie procesných úkonov i právnych základov spravodlivosti. Mentálne vyšinutý jedinec tak v mene politickej pomsty vyšinul Slovensko [...]

Slovensko – raj kajúcnikov

22.03.2023

Žijeme šialenú dobu. Šialenec ovládol túto krajinu. Mal šialený plán. A prvou obeťou tohto plánu sa stal nevinný generál Milan Lučanský. Nemohlo by sa to stať, keby šialenec nemal bezcharakterných pomocníkov – v prvom rade brutálneho vyšetrovateľa Čurillu a jeho Apačov, sudkyňu Záleskú, doposiaľ neznámych vykonávateľov vo väzobnej väznici v Prešove vedených [...]

Nemecko, Drážďany, autobusy, poľské autobusy, nehoda

Ťažká dopravná nehoda si v nemeckom Durínsku vyžiadala sedem životov

02.04.2023 11:21

Traja ďalší ľudia navyše utrpeli zranenia, dvaja z nich sú v ohrození života.

Petr Kellner

Pád prežil, čakanie na záchranu nie. Kellnerová žiada nové vyšetrovanie smrti manžela

02.04.2023 10:43

Český miliardár zomrel na Aljaške v roku 2021.

SR Petržalka električková trať výstavba situácia BAX

Najväčšie sídlisko v strednej Európe. Petržalka má 50

02.04.2023 10:17

Pôvodných zhruba 1 800 rodinných domov v Petržalke padlo výstavbe za obeť. Bývalo v nich 15-tisíc ľudí.

vojna na ukrajine

Generál Šedivý pre CZDefence: Veľa západných politikov nepozná skutočný stav vecí na Ukrajine

02.04.2023 09:40

Rusko zmenilo svoj prístup v bojoch na Ukrajine, povedal bývalý náčelník Generálního štábu českej armády generál Jiří Šedivý.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 721
Celková čítanosť: 5937528x
Priemerná čítanosť článkov: 8235x

Autor blogu

Archív

Odkazy