Založ si blog

Veľký Brat Igor ťa vidí!

Už viacerí autori prišli s myšlienkou, že ak súčasnú korona-paniku nespôsobil priamo Deep State, tak sa ju celkom určite pokúša aspoň využiť. Napríklad na naplnenie Orwellovskej dystópie z románu „1984“, v ktorej sú všetci občania pod dokonalou kontrolou Veľkého Brata, čo je len iný názov pre Deep State.

Ten pokus prebieha aj u nás dokonale absurdným stopovaním infikovaných cez ich mobily v dobe, keď fakticky už nemáme skoro žiadnych infikovaných. Ale máme tu Igora ŠachMatoviča Potemkina, ktorý chvíľami je odborníkom na všetko a chvíľami sa tvári, že len vykonáva odporúčania odborníkov, a ten vyhlásil, že tu máme cca 2 500 „utajených infikovaných“. Ku všetkým podozreniam z jeho psychických slabostí by sme tak mohli pripísať paranoju. Alebo dobre hraný stihomam práve preto, aby si vyskúšal aké je to byť súčasťou globalizačného Deep State.

A čo nápad na likvidáciu bankoviek ako „pridrahých“ šíriteľov akejkoľvek nákazy s perspektívou výhradne bezhotovostnej platby? To už budeme úplne pod kontrolou. Veľký Brat bude vedieť, kde a kedy ste nakupovali, a aj to, či ste si náhodou nevybrali „závadnú“ knihu.

 

Rukojemníci umelej inteligencie

   Pre „inžinierov ľudských duší“ z Deep State je typické, že svoje zvrátené experimenty s nami vymýšľajú, ale nedomýšľajú. Veľmi by napríklad chceli vojakov-robotov, pretože zistili, že aj americkí žoldáci majú občas poryvy svedomia (viď masaker vo vietnamskej dedine My Lay a odvtedy ďalšie masakre po svete až podnes). Náš Hospodársky klub, ako pozoruhodná spoločnosť odborníkov a podnikateľov z rôznych oblastí, pred takouto „robotizáciou zabíjania“ varoval, za čo si vyslúžil útoky pre zmenu novinárskych žoldákov žltej tlače. Ale napriek všetkým protestom a dobre mieneným varovaniam tento trend plazivo napreduje už aj v našich bežných každodenných činnostiach.

Ani sme si to poriadne nevšimli a už neovládame stroje my, ale ony nás. Príkladom je skúsenosť jedného môjho známeho, ktorému začala svietiť kontrolka, že nemá dofúkanú pravú zadnú pneumatiku. Tak zastavil a šiel to skontrolovať. Nič očividné nenašiel a tak sa pokúsil ísť ďalej, ale jeho auto mu samo zablokovalo všetky štyri kolesá. Tak bezmocný volal známemu automechanikovi a ten mu potvrdil najhoršie tušenie. Pneumatike nič nie je, to len čidlo ventilu blbne. Musel si nechať auto odtiahnuť…

Varovaním je aj tragický koniec dobrovoľného laického propagátora autonómneho vozu Tesla. Ten sa s obľubou natáčal a cez mobil púšťal na Facebook-u, ako sa vezie bez riadenia vo svojej Tesle. Len dovtedy, kedy ho jeho autonómne auto v roku 2016 pripravilo o život. V protismere mu totiž skrížil cestu odbočujúci kamión s návesom a on vletel aj s autom pod ten náves. Nestihol zareagovať, lebo senzory auta Tesla boli nastavené nižšie, než je výška korby návesu. Rovnaká smrteľná havária sa zopakovala v marci 2019.

Všetci si tiež iste pamätáme už druhú haváriu dopraveného lietadla Boeing 737 Max, ktorý pripravil o život celú rodinu poslanca Antona Hrnka. A ani skúsení piloti nedokázali napraviť zlé signály čidla a zlý softvér, ktorý v malej výške nasmeroval lietadlo rovno do zeme. Tá bezmocnosť pilotov vedúca k neakceptovateľnej a úplne zbytočnej tragédii je varovaním!

A už sa chystá koncept „inteligentného hotelu“. V ňom vás už pri príchode počítač „ošacuje“, rozpozná, spomenieme si na vaše záľuby a iné zvláštnosti z dotazníku a on vám aj hneď naplánuje, kde a ako sa budete baviť, kam pôjdete na prechádzku a s kým na výlet. George Orwell by zajasal, napĺňa sa jeho vízia Veľkého Brata, ktorý vás bude mať ešte aj mimo práce, vo vašom voľnom čase, pod kontrolou.

Mám nový mobil. Ešte ho úplne neovládam, preto ma zaskočilo, keď mi po týždni sám od seba predložil kompletný prehľad, kde som za tých sedem dní bol (napríklad aj na premiére RND, čo doložil fotkou?). Padla na mňa hrôza, čo všetko ešte o mne vie?!

Presne v duchu Orwella ktosi nakrútil pozoruhodný filmový horor, v ktorom sa mladá žena stáva zajatkyňou „inteligentného domu“. A úniku niet! Veď tzv. „inteligentné“ chladničky nás predsa už teraz poučujú, čo máme v zásobe a čo by sme mali prednostne jesť. Raz nám nakážu aj diétu a nevydajú nám, čo sa im v počítačovom programe nebude hodiť.

Kde toto skončí?

 

P.S. Ako pri každej ľudskej činnosti, nájdu sa aj pozitívne príklady tohto trendu. Jedným je oravský rodák v Dánsku, ktorý hľadá IT pomoc nevidomým a slabozrakým.

Slovensko – raj kajúcnikov, Spravodlivosť podľa Matoviča

29.03.2023

V rovnomennej knihe opisujem ako vláda vedená pôvodne Igorom Matovičom prišla s ľúbivým sloganom o tom, že vďaka nej bude mať polícia „rozviazané ruky“. Nikto, okrem nich samých, netušil, že to bude znamenať bezuzdné porušovanie procesných úkonov i právnych základov spravodlivosti. Mentálne vyšinutý jedinec tak v mene politickej pomsty vyšinul Slovensko [...]

Spravodlivosť podľa Matoviča kontra právny štát

27.03.2023

V rovnomennej knihe opisujem ako vláda vedená pôvodne Igorom Matovičom prišla s ľúbivým sloganom o tom, že vďaka nej bude mať polícia „rozviazané ruky“. Nikto, okrem nich samých, netušil, že to bude znamenať bezuzdné porušovanie procesných úkonov i právnych základov spravodlivosti. Mentálne vyšinutý jedinec tak v mene politickej pomsty vyšinul Slovensko [...]

Slovensko – raj kajúcnikov

22.03.2023

Žijeme šialenú dobu. Šialenec ovládol túto krajinu. Mal šialený plán. A prvou obeťou tohto plánu sa stal nevinný generál Milan Lučanský. Nemohlo by sa to stať, keby šialenec nemal bezcharakterných pomocníkov – v prvom rade brutálneho vyšetrovateľa Čurillu a jeho Apačov, sudkyňu Záleskú, doposiaľ neznámych vykonávateľov vo väzobnej väznici v Prešove vedených [...]

vojna na ukrajine

Generál Šedivý pre CZDefence: Veľa západných politikov nepozná skutočný stav vecí na Ukrajine

02.04.2023 09:40

Rusko zmenilo svoj prístup v bojoch na Ukrajine, povedal bývalý náčelník Generálního štábu českej armády generál Jiří Šedivý.

fínsko

Fíni si volia nový parlament, favoritom pravicové strany. Ako obstojí Marinová?

02.04.2023 09:10

„Trend pravicovejších strán vo Fínsku naberá na sile," povedal Juko Rahonen z výskumného inštitútu E2.

tornádo

Počet obetí tornád v USA naďalej stúpa, bez prúdu bolo pol milióna domácností

02.04.2023 08:55

Tornáda hlási až osem štátov, najhoršie zasiahnuté je Ohio.

Bratislavský maratón

Nedeľná Bratislava patrí maratónu, obmedzí to niektoré linky MHD

02.04.2023 07:49

Nedeľňajší bratislavský maratón dočasne obmedzí viacero liniek mestskej hromadnej dopravy i prímestských autobusov, respektíve zmení ich trasy.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 721
Celková čítanosť: 5937382x
Priemerná čítanosť článkov: 8235x

Autor blogu

Archív

Odkazy