Založ si blog

Veľký Brat Igor ťa vidí!

Už viacerí autori prišli s myšlienkou, že ak súčasnú korona-paniku nespôsobil priamo Deep State, tak sa ju celkom určite pokúša aspoň využiť. Napríklad na naplnenie Orwellovskej dystópie z románu „1984“, v ktorej sú všetci občania pod dokonalou kontrolou Veľkého Brata, čo je len iný názov pre Deep State.

Ten pokus prebieha aj u nás dokonale absurdným stopovaním infikovaných cez ich mobily v dobe, keď fakticky už nemáme skoro žiadnych infikovaných. Ale máme tu Igora ŠachMatoviča Potemkina, ktorý chvíľami je odborníkom na všetko a chvíľami sa tvári, že len vykonáva odporúčania odborníkov, a ten vyhlásil, že tu máme cca 2 500 „utajených infikovaných“. Ku všetkým podozreniam z jeho psychických slabostí by sme tak mohli pripísať paranoju. Alebo dobre hraný stihomam práve preto, aby si vyskúšal aké je to byť súčasťou globalizačného Deep State.

A čo nápad na likvidáciu bankoviek ako „pridrahých“ šíriteľov akejkoľvek nákazy s perspektívou výhradne bezhotovostnej platby? To už budeme úplne pod kontrolou. Veľký Brat bude vedieť, kde a kedy ste nakupovali, a aj to, či ste si náhodou nevybrali „závadnú“ knihu.

 

Rukojemníci umelej inteligencie

   Pre „inžinierov ľudských duší“ z Deep State je typické, že svoje zvrátené experimenty s nami vymýšľajú, ale nedomýšľajú. Veľmi by napríklad chceli vojakov-robotov, pretože zistili, že aj americkí žoldáci majú občas poryvy svedomia (viď masaker vo vietnamskej dedine My Lay a odvtedy ďalšie masakre po svete až podnes). Náš Hospodársky klub, ako pozoruhodná spoločnosť odborníkov a podnikateľov z rôznych oblastí, pred takouto „robotizáciou zabíjania“ varoval, za čo si vyslúžil útoky pre zmenu novinárskych žoldákov žltej tlače. Ale napriek všetkým protestom a dobre mieneným varovaniam tento trend plazivo napreduje už aj v našich bežných každodenných činnostiach.

Ani sme si to poriadne nevšimli a už neovládame stroje my, ale ony nás. Príkladom je skúsenosť jedného môjho známeho, ktorému začala svietiť kontrolka, že nemá dofúkanú pravú zadnú pneumatiku. Tak zastavil a šiel to skontrolovať. Nič očividné nenašiel a tak sa pokúsil ísť ďalej, ale jeho auto mu samo zablokovalo všetky štyri kolesá. Tak bezmocný volal známemu automechanikovi a ten mu potvrdil najhoršie tušenie. Pneumatike nič nie je, to len čidlo ventilu blbne. Musel si nechať auto odtiahnuť…

Varovaním je aj tragický koniec dobrovoľného laického propagátora autonómneho vozu Tesla. Ten sa s obľubou natáčal a cez mobil púšťal na Facebook-u, ako sa vezie bez riadenia vo svojej Tesle. Len dovtedy, kedy ho jeho autonómne auto v roku 2016 pripravilo o život. V protismere mu totiž skrížil cestu odbočujúci kamión s návesom a on vletel aj s autom pod ten náves. Nestihol zareagovať, lebo senzory auta Tesla boli nastavené nižšie, než je výška korby návesu. Rovnaká smrteľná havária sa zopakovala v marci 2019.

Všetci si tiež iste pamätáme už druhú haváriu dopraveného lietadla Boeing 737 Max, ktorý pripravil o život celú rodinu poslanca Antona Hrnka. A ani skúsení piloti nedokázali napraviť zlé signály čidla a zlý softvér, ktorý v malej výške nasmeroval lietadlo rovno do zeme. Tá bezmocnosť pilotov vedúca k neakceptovateľnej a úplne zbytočnej tragédii je varovaním!

A už sa chystá koncept „inteligentného hotelu“. V ňom vás už pri príchode počítač „ošacuje“, rozpozná, spomenieme si na vaše záľuby a iné zvláštnosti z dotazníku a on vám aj hneď naplánuje, kde a ako sa budete baviť, kam pôjdete na prechádzku a s kým na výlet. George Orwell by zajasal, napĺňa sa jeho vízia Veľkého Brata, ktorý vás bude mať ešte aj mimo práce, vo vašom voľnom čase, pod kontrolou.

Mám nový mobil. Ešte ho úplne neovládam, preto ma zaskočilo, keď mi po týždni sám od seba predložil kompletný prehľad, kde som za tých sedem dní bol (napríklad aj na premiére RND, čo doložil fotkou?). Padla na mňa hrôza, čo všetko ešte o mne vie?!

Presne v duchu Orwella ktosi nakrútil pozoruhodný filmový horor, v ktorom sa mladá žena stáva zajatkyňou „inteligentného domu“. A úniku niet! Veď tzv. „inteligentné“ chladničky nás predsa už teraz poučujú, čo máme v zásobe a čo by sme mali prednostne jesť. Raz nám nakážu aj diétu a nevydajú nám, čo sa im v počítačovom programe nebude hodiť.

Kde toto skončí?

 

P.S. Ako pri každej ľudskej činnosti, nájdu sa aj pozitívne príklady tohto trendu. Jedným je oravský rodák v Dánsku, ktorý hľadá IT pomoc nevidomým a slabozrakým.

Spasitelia sveta vo voľnom čase

25.05.2020

Priam to bije do očí. Pred voľbami bolo určitých mimovládok všade plno. A jačalíííí o dušu spasenú, ako nás chcú spasiť. Ale už po voľbách, s nástupom korona-paniky, ako keby všetky ochrnuli, chúďatká. Ako vieme zo sveta, ešte aj tí mafiáni (viď Yakuzza) v okamihu katastrofy vylezú a pomáhajú. U nás mafiu zlikvidovali minulé vlády R. Fica a zato tu máme [...]

Kauza doktorky Mikovitzovej

18.05.2020

Je to až neuveriteľne dramatický, a pritom symptomatický, príbeh boja o slobodu slova. Skúšobnou próbou je korona-panika. A výsledkom vzorové boľševické metódy Deep State a ich prisluhovačov vo svete i u nás. A veľký paradox – nebyť toho všetkého zla, čo okolo tejto vedkyne napáchali – malo by jej posolstvo celosvetovú odozvu? Asi ťažko… Na indexe [...]

Rekordér Igor Matovič

13.05.2020

Tento majiteľ mimoriadne úspešnej biznis-straničky, ktorá mala tuším štyroch členov (a to tam ešte bola Remišová!) po nečakanom volebnom víťazstve vyhlásil, že jeho vláda vstúpi do histórie. Prekvapilo ma, že to splnil už za necelé dva mesiace, a síce tým, že sa stal politikom, ktorý suverénne vedie tabuľku v počte prezývok, ktoré si za taký krátky čas [...]

Líbya / Tripolis / demonštrácie / žlté vesty / Chalífa Haftar /

Líbyjské provládne sily získali plnú kontrolu nad hlavným mestom Tripolis

04.06.2020 18:05

Stalo sa tak po viac ako roku ťažkých bojov s ozbrojencami vernými maršalovi Chalífovi Haftarovi.

Rastislav Káčer, bývalý veľvyslanec v Maďarsku

Matovič urobil skvelé gesto voči maďarskej menšine, hodnotí Káčer

04.06.2020 18:00

Požiadavky SMK, ktoré predložili premiérovi Igorovi Matovičovi, označil bývalý veľvyslanec v Maďarsku Rastislav Káčer za nereálne a neprimerané.

pocasie-5-6-2020

Počasie sa opäť rozbúri, očakávajte mohutnú oblačnosť

04.06.2020 17:46

Prehánky, dážď aj búrky, na niektorých miestach môžu byť zrážky poriadne výdatné. Kde to bude najbúrlivejšie?

Nigéria / Polícia / Armáda /

Nigérijská armáda zakročila proti zločineckým gangom, hlási takmer 400 mŕtvych

04.06.2020 17:38

Vojenskú operáciu nariadil ešte koncom mája prezident Muhammadu Buhari.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 531
Celková čítanosť: 3464122x
Priemerná čítanosť článkov: 6524x

Autor blogu

Odkazy