Založ si blog

Rozpad koalície zla? Tu je predpoveď. . .

Na to, čo sa stane s touto selfie-vládou by sa mohli robiť stávky. TAK SI TIPNITE! Ja vychádzam z faktu, že Matovič je psychopat a tí sú schopní všetkého, aby svoju mániu ovládať ľudí udržali. A všimnite si ako naťahuje čas! TO je dôležité. História nás učí („Historia magistra vitae“), tak sa poučme.

 

Príklady z histórie

Keď kmeň Vandalov (povestný svojím ničením všetkého nepriateľského) vtrhol do severnej Afriky, proti nim vyrazila prekvapujúco rýchlo rímska flotila s prevahou vojska. Bolo jasné, že nepripravených Vandalov rozprášia. Vtedy ich kráľ vyslal poslov s pokornou prosbou za rímskym generálom, aby mu dal čas tri dni a zatiaľ s jeho delegáciou dohodli podmienky kapitulácie Vandalov. LENŽE, za takto získaný čas Vandali získali posily, proti dohode nečakane zaútočili na rímsky tábor a bolo po rímskej provincii Afrika.

ALEBO taký Napoleon, ten sám ochotne pred bitkou pri Slavkove predstieral vyjednávanie, pred vyslancom ruského cára, kniežaťom Dolgorukovom, hral skormúteného a skoro žobronil o odklad bitvy, čo nafúkaného Dolgorukova presvedčilo a ruský cár i rakúsky cisár išli do boja s presvedčením, že Napoleon je na ústupe a boj je to posledné, čo by si želal. No a v nastalej bitve fatálne prehrali.

 

Psychopatovič to nevzdá

V tejto našej koaličnej fackovačke by som dal na príklad Vandala Psychopatoviča. Ten naťahuje čas, aby na prvý pohľad z beznádejnej pozície vyťažil, čo najviac. Takže: Sulíka dostal úskokom z vlády a toho tam už nikdy nepustí späť. Naopak, mal dosť času prehovoriť so Sulíkovými ľuďmi a minimálne Korčok odskočí od SAS, aby sa udržal v ministerskom kresle na prospech amerického emisára Demeša. Politický trpajzlík Remišová bude dovtedy „vajatať“ medzi rozhodnutím odísť so SAS, či ostať a vylakťovať si viac z vlády, než načo má jej trpazličia Kisko-strana nárok, až sa jej to rozpadne pod riťou. Hyper-sebavedomá Kolíková odíde so SAS-ankami a zrejme aj Šeliga. To bude politický koniec oboch. Psychopatovič bude sľubmi na uvoľnené vládne miesta lákať kde-koho, ale čokoľvek by ponúkol mafošovskému Multitrtkovi, nijako mu to nepomôže. Toho má predsa strčeného vo vrecku už dávno. Preto bude loviť v SAS a u „žaľuďov“. Dobrí mu budú aj nezávislí poslanci. Takto sa bude ešte chvíľu metať, kým konečne všetci nepochopia, že on svoje sľuby nemieni plniť. A až potom tu bude veselo! Lebo ten kto verí sľubom blázna Matoviča, je ešte väčší blázon!

Ako tipujete koniec tejto frašky zločinnej vlády Vy?

 

Únosy detí na Ukrajine? Ako funguje „double standard“. . .

03.06.2023

Na Západe je známy aj výraz „double standard“, kedy určité kritériá sú na jedných aplikované, na iných nie. A dobre vedia, čo to znamená. Vo Vietname Američania najskôr barbarským bombardovaním civilných cieľov narobili tisíce sirôt a potom ich asi 3 300 odviezli z Vietnamu, z čoho boli aj súdy s podozrením na ÚNOS! Ale nikomu nenapadlo vydať kvôli tomu na [...]

Náckovia na Slovensku?

02.06.2023

História sa opakuje. Zvlášť, keď jej niekto pomôže. Mnoho príslušníkov SS utieklo po II. svetovej vojne z Európy za výdatnej pomoci ilegálnej siete Odessa, ako o tom píše Frederick Forsyth v knihe „Spis Odessa“ a významnou prestupnou stanicou bol aj Vatikán! Viacerí sa usadili v USA a Kanade, kde nie je dodnes nacizmus považovaný za zločinnú ideológiu (??!). [...]

Predvolebná reinkarnácia, či prekabátenie Matoviča a jemu podobných

29.05.2023

História sa opakuje. Po Novembri 1989 sa viacerým komunistickým poskokom podarilo reinkarnovať do novej doby. Žiarivým príkladom je Ján Štrasser, profesionálny komunistický vriťolezec (viď výber „Nám s úsmevom sa kráča… The best of KSS & KSČ“, kde mu patrí čelná pozícia medzi autormi komunistických „častušiek“), ktorý dvakrát podpísal Antichartu. [...]

george Santos

Peniaze darcov míňal na luxus a porno. Kongres USA vylúčil republikána Santosa

01.12.2023 23:44

35-ročný Santos sa do Kongresu dostal vo vlaňajších voľbách. Následne sa však ukázalo, že celý jeho životopis bol podvodom.

česko, sneh, zima

Českú republiku zasypal sneh, problémy má aj pražské letisko

01.12.2023 23:15

Hasiči večer informovali o stovkách zásahov na rôznych miestach republiky.

Vyšný Komárnik hranice kolóny kamióny

Kyjev a Varšava sa dohodli na riešení protestu poľských autodopravcov na hraniciach

01.12.2023 22:41

Únia autodopravcov Slovenska v piatok na protest zablokovala hraničný priechod Vyšné Nemecké - Užhorod.

Kórea, satelit špionážny, raketa

Južná Kórea vypustila svoj prvý vojenský prieskumný satelit

01.12.2023 21:44

Krajina plánuje do konca roku 2025 vypustiť štyri ďalšie špionážne satelity, aby mohla lepšie monitorovať aktivity susednej Severnej Kórey.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 732
Celková čítanosť: 6194952x
Priemerná čítanosť článkov: 8463x

Autor blogu

Archív

Odkazy