Založ si blog

Kto je Dostál?

Ja tomu nerozumiem. Tento pán mi nepripadá, ako politik. A nespomínam si, že by robil niečo iné, než že sa úporne snažil dostať do nášho parlamentu. Neviem si tiež predstaviť, že by ho niekto volil. Zrejme preto zmenil už toľkokrát identitu, že o tom strácam prehľad.

Už sa v tom parlamente ostantatívne promenoval so židovskou hviezdou na klope saka, ale najnovšie sa zdá, že podporuje tých, čo Židov vraždili?!! A to dokonca aj tých, čo unikli nacistickým koncentrákom, ako proti tomu protestuje oficiálna izraelská tlač?!! Som v šoku.

Potom sa v Parlamente demonštratívne vyhlásil za Róma. Ale ja si naozaj nepamätám, že by sa Rómami kedy zaoberal tak, že by si to všimli aj obyčajní občania. A tiež je mi čudné, že ho to akosi prirýchlo prešlo?!

Často sa preoblieka za ženu?! Ale vôbec som nezaregistroval, že by prispel akosi k tejto téme, hoci som ako autor desaťročia písal pre ženské časopisy, a dodnes sa zaoberám touto problematikou.

Mne pán Dostál pripadá ako politický transvestita, čo sa preoblečie do akejkoľvek práve módnej neoliberálnej kože. A za chvíľu ju zasa zvlečie, ako politický had bez hanby a studu. Ale jeho najnovšia premena sa už naozaj zdá za čiarou elementárnej morálky. On sa samozvane vyhlásil za príslušníka ukrajinskej národnosti?! To ho už maska Róma prestala baviť? Zunovalo sa mu robiť túto exhibíciu, na Rómov v okamihu zabudol, a rozhodol sa prsiť za ukrajinskú národnosť? Tak, čo tu ešte robí? Aký je to ukrajinský vlastenec, keď ešte nešiel bojovať do Kyjeva za svoju najnovšiu náciu?! Ale tu, v závetrí, sa stavať za hrdinu, to pán Dostál zvládne hravo? Čo je to za nie dvojtvárnosť, ale už dnes vlastne prospechársku mnohotvárnosť? A ešte mnohé iné tu nesedí. Ukrajinský parlament ako prvé, hneď po Euro-majdanskom puči platenom z USA vrátane zaplatených gruzínskych odstreľovačov (poslaných Saakašvilim, keď tam uspela ďalšia farebná revolúcia podľa scenára CIA), čo strieľali na obe strany, zakázal iný, než ukrajinský jazyk v úradnom styku, a krátko pred ruskou inváziou provokatívne zakázal aj všetky ruskojazyčné periodiká a publikácie. Ale veď pán Dostál v našom parlamente tvrdil pravý opak – slovenčina podľa neho nesmie byť nadradená minoritným jazykom a každá národnosť si má maľovať názvy obcí, ako sa im zachce. Fanatický odnárodňovač Dostál sa hlási, k ukrajinskému ultra-nacionalizmu, čo je už za čiarou aj západných štandardov demokracie?! Tomu nerozumiem. A až k nám skôr, či neskôr dorazia ukrajinskí neonacisti a budú nútiť surovou bitkou našich občanov (tak ako to robili a robia na Donbase, aj inde na Ukrajine) pokľaknúť a volať banderovské heslo „Sláva Ukrajine!“, kde bude zalezený pán Dostál, a jeho nežní neoliberáli?! A čo je ešte horšie, s tou ukrajinskou národnosťou pán Ondrej Dostál prijal aj ich oficiálny štátny sviatok na pripomenutie si nacistického kolaboranta a spoluorganizátora krvavých pogromov Židov, Banderu?! Ako si ten istý Dostál môže dať na klopu saka židovskú hviezdu, ale ten istý Dostál sa zasa hlásiť k štátu, ktorý oslavuje nacistického hrdloreza a jeho bandy vraždiace za II. svetovej vojny pri masových pogromoch neukrajinských civilistov, a dokonca po nej v Československu aj Židov, čo ledva ušli z nacistických koncentrákov? Proti tomu protestuje aj oficiálna izraelská tlač, a pán Dostál sa bude tváriť, že sa ho to netýka? Tak, ako je to s Vašou morálkou, pán Dostál? Tu musí byť jasná čiara, na ktorej strane je poslanec Národnej rady Slovenskej republiky! Na strane prenasledovaných Židov, alebo na strane ich bezuzdných prenasledovateľov a tých, čo tých prenasledovateľov Židov dodnes velebia?

Ja tomu nerozumiem. Len sa mi zdá, že už začínam chápať, prečo musí byť umlčané každé kritické médium v tomto štáte, a ostane len propagandistická žltá tlač. No, veď preto, aby sa pán Dostál nebodaj nemusel pozerať do vlastného krivého zrkadla!

Únosy detí na Ukrajine? Ako funguje „double standard“. . .

03.06.2023

Na Západe je známy aj výraz „double standard“, kedy určité kritériá sú na jedných aplikované, na iných nie. A dobre vedia, čo to znamená. Vo Vietname Američania najskôr barbarským bombardovaním civilných cieľov narobili tisíce sirôt a potom ich asi 3 300 odviezli z Vietnamu, z čoho boli aj súdy s podozrením na ÚNOS! Ale nikomu nenapadlo vydať kvôli tomu na [...]

Náckovia na Slovensku?

02.06.2023

História sa opakuje. Zvlášť, keď jej niekto pomôže. Mnoho príslušníkov SS utieklo po II. svetovej vojne z Európy za výdatnej pomoci ilegálnej siete Odessa, ako o tom píše Frederick Forsyth v knihe „Spis Odessa“ a významnou prestupnou stanicou bol aj Vatikán! Viacerí sa usadili v USA a Kanade, kde nie je dodnes nacizmus považovaný za zločinnú ideológiu (??!). [...]

Predvolebná reinkarnácia, či prekabátenie Matoviča a jemu podobných

29.05.2023

História sa opakuje. Po Novembri 1989 sa viacerým komunistickým poskokom podarilo reinkarnovať do novej doby. Žiarivým príkladom je Ján Štrasser, profesionálny komunistický vriťolezec (viď výber „Nám s úsmevom sa kráča… The best of KSS & KSČ“, kde mu patrí čelná pozícia medzi autormi komunistických „častušiek“), ktorý dvakrát podpísal Antichartu. [...]

Iskander, atómovky, jadrové zbrane

Rusi chcú zákaz zbraní vo vesmíre. Bezpečnostná rada OSN návrh rezolúcie neprijala

20.05.2024 23:50

Za návrh zahlasovalo sedem členov BR OSN, rovnaký počet bol proti a jedna krajina sa zdržala hlasovania.

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

blesk. búrka

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 732
Celková čítanosť: 6324472x
Priemerná čítanosť článkov: 8640x

Autor blogu

Archív

Odkazy