Založ si blog

Potemkiniáda ministerky Milanovej

Osoba menom Milanová je klasickou ukážkou „odborníkov“, ktorý k moci priviedol sociopat Matovič. On sám je im vzorrrom, keď verejne vyhlásil, že sa vo financiách nevyzná (na všetko vraj má Pavlínku), ale drzo zastáva funkciu ministra financií s perspektívou, že našu krajinu privedie k bankrotu. Kultúrny bankrot zabezpečuje Milanová.

Ako to u plagiátorov, ako je Matovič, a nekompetentných, ako je Milanová, už býva, nepočúvajú odborníkov, lebo im nerozumejú. Tak to nahrádzajú doslova krčmovými rečami. V prípade kultúry si vzorrra zobrali asi z istého Krajcera, ktorý na poste ministra kultúry zbabral, čo sa dalo, škandalóznym spôsobom znefunkčnil kaštieľ v Budmericiach a popri tom akosi záhadne zbohatol. A keďže vláda plagiátorov má na mále, OLaJNO sa zrejme chystá finančne zahojiť pre prípad, že by ich konečne voliči hnali až na smetisko dejín. A našli ešte „hus na šklbanie“ – literárny, výtvarný a hudobný fond!

Pripomeňme si, že ide o jediné neštátne národnokultúrne verejnoprávne inštitúcie, ktoré už desaťročia poskytujú podporu všetkým druhom umenia. Najlepšie z týchto troch fondov hospodáril ten literárny a bol od začiatku aj najaktívnejším. Podporil a podporuje nielen spisovateľov a básnikov, ale aj prekladateľov, hercov, novinárov a vedcov (tých oceňuje aj v prípade ich odborných diel). Ale podľa Milanovej platí „za dobrotu na žobrotu“ a tak využila pandemické obdobie, aby tento fond pripravila „dočasne naveky“ o príspevky 2% z honorárov za písomné diela. Ožobráčila tak samotných tvorivých pracovníkov, ktorí si tým pádom musia teraz hradiť časť nákladov na tvorivé pobyty. Klasická populistická kontraproduktivita.

Ibaže z toho nikto, po vzorrre Krajcera, za ministrovania nekompetentnej Milanovej nezbohatne. Hrobárka slovenskej kultúry predsa nemôže dokonať svoje dielo kazisveta s holými rukami! A tak prišli Milanovej úradníčkovia na „skvelú“ myšlienku „super-fondu“. Čo to znamená? No to znamená, že kým uvedené fondy hospodárili nezávisle a transparentne (Literárny fond vydáva každoročne audit svojich výdavkov, ktorý sa týka stoviek tvorcov), odrazu by všetok majetok, nehnuteľnosti a umelecké cennosti zmizli pod jednou dekou, ktorou by sa už zakrývali len OLaJNO-ví kumpáni. Veď ide o budovy, cenný mobiliár a v prípade Hudobného fondu o vzácny hudobný archív, ktorý by sa až pod egidou „super-fondu“ tak ľahko rozkrádal! Tak preto tá naliehavosť, kým tu ešte nekompetentná Milanová ochotne zakryje každú špinavosť na úkor slovenskej kultúry.

A perlička (čo perlička, perla!) navrch celej tejto plánovanej lúpeže nášho kultúrneho dedičstva. Milanovej ministerstvo rozposlalo vedeniu uvedených fondov list, kde im ZAKAZUJE, aby o ich likvidácii informovali svoje umelecké základne v tisíckach možných postihnutých. A viete ako to Milanovej poskokovia zdôvodnili? No predsa „zotročenými včelami“ parlamentného šaša Pročka! Aj Matovičovi plagiátori sa už poučili, že ak sa ich choré nápady zverejnia, ťažko sa presadzujú. To večná slečna Kozelová chcela s partičkou matovičovcov pochovať naše včelárstvo (a nielen to) na radu zahraničných našepkávačov (to sú tí, ktorých doma za ich šialené nápady kopli do zadku, až sa ocitli v tejto pre nich úžasnej krajine všemožných nemožností pod egidou neználkov a plagiátorov z OLaJNO). A tak by toto rozkradnutie napriek ministrovaniu Milanovej dosiaľ funkčných fondov radi urobili potichu – ako každý zlodej. Je načase sa ozvať a zachrániť ešte čo títo OLaJNO-ví kradoši kultúry nezničili…

Ľudské práva kaprov?

05.12.2022

Najbrutálnejšími novodobými aktivistami, samozvanými „záchrancami Sveta“, sú ochrancovia zvierat. V prvopočiatku tohto hnutia (ktoré čím je menšie, tým sa prejavuje agresívnejšie) boli jeho členovia schopní aj teroristických činov a dokonca úmyselného zabitia bombovým útokom. Preto niektorí skončili aj vo väzení. Podrobne o tom píšem vo svojej štúdii [...]

„Veľký reset“ z Davosu? Len prekabátená boľševická globálna revolúcia!

21.11.2022

Schwabom proklamovaný „Veľký reset“ je len intelektuálna napodobenina komunistickej svetovej revolúcie, ktorej sa sami komunisti vzdali, keď si uvedomili nemožnosť jej realizácie z jedného centra pri enormnej rôznorodosti sveta. Schwab je post-marxistický epigón, ktorý omieľa tie isté boľševické fantazmagórie o „raji na zemi“. Marxizmus aj po páde svojej [...]

Neo-liberálne rodové fantazmagórie už majú svoju obeť

14.11.2022

Už pred pár rokmi prišli feministky s kampaňou pod sloganom „Ženou sa nerodíme, ženou sa stávame“. Táto mozgotrasná myšlienka už stála ľudský život. Hrozné je, že feministické a LGBTI centrály ani ľudská obeť nezastavila v šírení bludov, ktoré ohrozujú celú mladú generáciu západného sveta… Keď prišiel nacizmus s „tisícročnou ríšou“, či [...]

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 08:42

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Eduard Heger

Čo ukazuje minulosť o dôsledkoch pádu vlády. Pôjde Heger cestou Radičovej, Dzurindu a Mečiara?

10.12.2022 07:00

Ak vláda Eduarda Hegera nezíska v utorok podporu, zaradí sa za trojicu premiérov, ktorých vlády tiež predčasne skončili rozhodnutím parlamentu.

Ukrajina, Zelenskyj, Fiala, Kaczynski

Medzi Čechmi záujem o Ukrajinu klesá, aj chuť jej pomáhať

10.12.2022 06:00

Záujem českej verejnosti o vývoj situácie na Ukrajine klesá, rovnako ako súhlas s vládnou pomocou pre túto napadnutú krajinu, ukázal prieskum.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 704
Celková čítanosť: 5770201x
Priemerná čítanosť článkov: 8196x

Autor blogu

Archív

Odkazy