Založ si blog

Prípad Jána Kuciaka – bieda našej opozície

Už opäť odvolávajú. Ale kto to najviac jačí? Galko a Nicholsonová? Galko podozrivý zo zneužívania vojenskej rozviedky (ktorá zrejme nemá nič lepšie na práci) na odpočúvanie novinárov? A obaja spolu so svojimi politickými súdruhmi sú spoluzodpovední za to, že neoliberalizmus z dovozu nám tu zaviedol pravidlo, že zločinec má väčšie práva než jeho obete?!! Inak by nás tu už dávno neotravoval Černák, ktorý si najskôr najal armádu najlepších advokátov (ktorí sa nehanbili brať peniaze poznačené krvou jeho obetí) a keď to nepomohlo, tak píše rozprávky o „polámanom mlčaní“ a jeho noví právnici majú tú drzosť zakazovať, aby sa o ňom písalo bez jeho láskavého zvolenia, lebo to poškodzuje jeho „dobré meno“ a „ľudské práva“??? A nájdu sa zúfalci, ktorí jeho klamstvá a pomstivé udania vydávajú za „slobodu prejavu“???

Galko a Nicholsonová žiadajú, aby vo vyšetrovacom tíme dvojnásobnej vraždy bol „ich človek“?!! Čo sa zbláznili? Vyšetrovateľ nemá byť nikoho človek!

A koho tu ešte máme z opozície? Sulíka, ktorý sa bratal s Kočnerom a vynášal mu dôverné informácie z parlamentu???

Kollára, ktorý pretiahne, čo vidí, a „kadze chodzí deci robí“ s potvrdenou mafiánskou minulosťou?

Blahová, čo vyhysterizovala úplne nezmyselnú kauzu Čistý deň ako údajná ochrankyňa detí, čo neboli deťmi a tá, čo vraj najviac trpela, sa dnes vrtí okolo tyče v nejakom bare, ale to už pani „záchrankyňu“ nezaujíma?

Matovič, čo evidentne asi zošalel?

Kotleba, čo nám údajne pripravuje nového prezidenta v egomaniakovi Harabinovi, ktorý v posledných rokoch prepúšťa najväčších mafiánov a zločincov ako na bežiacom páse, len aby dokázal, že on jediný tu má patent na výklad zákonov a nerešpektuje ani Trestné kolégium Najvyššieho súdu SR?

Kto by teda mal prísť na miesto premiéra, policajného prezidenta a ministra vnútra?

Tak kto, pýtam sa, trtko-mafiózo, Kočnerov pobratim, či hysterka alebo ten šialenec, či Kotleba. Kto?

A tušia oni vôbec, o čom hovoria? Vraj polícia nezasiahla „včas“? Sú pri zmysloch, keď niečo také vyhlasujú? Kedy by malo byť to včas a v akých prípadoch? Po bitke je každý generál, ale majú vôbec predstavu za akých podmienok (ktoré aj oni im sťažili, keď tu vládli) policajní vyšetrovatelia pracujú?

Tak si to rozoberme. Pri príprave novej série TV dokumentov o mafii sme úzko spolupracovali s vedením polície aj NAKA. Videl som teda zblízka prácu elitných policajtov, ale aj tých na obvodných oddeleniach. Ale hlavne v prípade týchto druhých je už len prostredie v ktorom pracujú žalostné. Choďte sa pozrieť na oddelenie na Štúrovej, kde v čakárni  tróni starý presedený gauč, ktorý tam niekto zo zúfalstva doniesol z domu. Alebo choďte na PREZÍDIUM a pozrite sa na akej polepenej stoličke sedí služba pri vchode. Na zaplakanie. Lenže také prostredie ovplyvňuje aj vlastný pocit užitočnosti. Veď ak tým mužom v uniforme nedáme dôstojné podmienky na prácu, ako ju majú vykonávať? Viete o tom, že keď vám na dedine vykradnú v noci stodolu, tak policajná hliadka síce prifrčí čím skôr, ale potom si od vás požičajú baterku, aby si pozreli stopy?

Novinárovi Kuciakovi sa vyhrážali. No tak poďme na to:

  • Viete, že keď sa vám vyhrážajú na mobil nejakou SMS-kou, tak hoci ste bytom v Košiciach, vyšetruje to oddelenie, kde ste tú SMS-ku dostal? Napríklad vo vlaku, ktorý prechádzal Žilinou? Absurdné? Normálne.
  • Novinári vykrikovali na prvej tlačovke s prezidentom PZ SR gen. Gašparom, že prečo tie vyhrážky neriešila NAKA. Ale veď aj oni musia dodržiavať naše neoliberálne zákony! Napríklad, že nesmú zabaviť počítač, z ktorého sa vám niekto vyhrážal E-mailom, lebo by to bolo porušene domovej slobody a zneužitie právomoci verejného činiteľa? A že to dá veľkú námahu cez prokuratúru a príslušného sudcu sa takej konfiškácie za účelom vyšetrovania domôcť?
  • A ako by to mohli urobiť v prípade novinára Kuciaka, keď stopa na pôvodcu vyhrážania zrejme nemala nič spoločné s neskoršou dvojnásobnou vraždou? Teda konkrétne Kočner by bol blázon, keby po takom vyhrážaní objednal ešte aj niečo také zverské? Veď by ani nemal u koho, lebo práve napriek všetkým prekážkam, aj napriek Harabinovi, táto polícia a táto NAKA rozprášila v posledných rokoch slovenské podsvetie.
  • Aj prezident polície dostáva vyhrážky, ako na tlačovke povedal, a myslíte, že sa tým niekto extra zaoberá? A čo by asi tak mali robiť, keď podľa tých neoliberálnych zákonov je takmer nemožné zasiahnuť hneď. Na akom základe?
  • Viete o tom, že vyšetrovateľ v prípade vyhrážok cez mobil musí požiadať písomne príslušného operátora, aby mu poskytol údaje o tom mobile vyhrážajúceho sa a tie dostane o niekoľko týždňov? A aj to len na obmedzený čas, takže už nevie komu ten dotyčný volal pred a po vyhrážaní?
  • Viete o tom, že keď na vás útočia cez Facebook tak ani elitní policajti sa nedozvedia, kto je za tým, kým nenapíšu LIST (opakujem, v ére bleskových spojení, papierový LIST, formulár!) na centrálu FCB v Írsku a môžu sa len modliť, či im tí odpovedia?
  • Viete, že keď chcete vypočuť podozrivého mafiána, tak pri tom musí by v jednej malej miestnosti jeho advokát a desať iných, keď hovorí o celej bande, aby sa dodržal zákon a Harabin ho nemohol s chuťou prepustiť pre absurdné formálne „chyby“? Keďže, ako sme si už povedali, zločinec má u nás väčšie práva než jeho obeť. Veď stále hovoríme o vražde novinára Kuciaka a jeho snúbenice.

A teraz skutočná perla súčasného vyšetrovania:

Viete, že keď dobehnete udýchaný na obvodné oddelenie a voláte na vyšetrovateľa, že vám kradnú bicykel pred tým oddelením, prvé, čo urobí je, že začne písať zápisnicu? A viete ako tá zápisnica začína? Začína pätnástimi stranami poučenia!!! Pätnástimi stranami paragrafov, kde by vás po správnosti mal napríklad poučiť aj o tom, že máte právo na tlmočníka, hoci naňho voláte po slovensky?

Takže ten bicykel medzičasom ukradnú. A, ach áno, potom všetkom sa vyšetrovateľ ide  predsa len pozrieť na tú zlomenú reťaz, čo po tom bicykli ostala. Uzná, že došlo ku krádeži. A vráti sa urobiť novú zápisnicu! Lebo v tej prvej ste bol „oznamovateľ“, teraz ste už „poškodený“??! A hoci tú prvú napísal v počítači, nemôže vaše oznámenie jednoducho skopírovať so druhej zápisnice, lebo podľa toho chorého neoliberálneho zákona musíte tú krádež tentoraz popísať inými slovami? A keď to všetko papierovanie skončí, tak tí úprimnejší vám odporučia, aby ste si ten bicykel šli hľadať sami a priviedli zlodeja za ruku a ešte by bolo dobré, keby sa aj priznal. To hovoríme o krádeži bicykla. A vyhrážanie je v mierke zločinu ešte menej, než ten bicykel. Stačí, či mám pokračovať?

Hovoríme o dvojnásobnej vražde. Viete, že za ministra Lipšica pán Spišiak vyštval z Policajného zboru niekoľko desiatok elitných a skúsených vyšetrovateľov? A tak na obhliadku Valkovho domu po vražde prišli zelenáči, čo tam urobili takú sériu chýb a nedopatrení, že keby sa náhodou jeden z páchateľov sám nepriznal, tak by na nich asi nikdy neprišli?

A po tomto všetkom, čo chce naša slávna opozícia? Kto to tu chce vládnuť a ako? Zúrivo rozhúpavajú loď, ale nezdá sa, že by tušili, čo s tým, až sa prevráti. Kryl na to mal v závere pesničky o pomníku Neznámeho vojaka začínajúcej slovami „V čele klaka a ctnostné rodiny…“ výstižné slová. Len si spomeňte…

 

Hanba pána Harabina

13.03.2019

Pri práci na knihách o slovenskej mafii som v posledných rokoch opakovane narážal na bizarné rozhodnutia senátov, ktoré na prvý pohľad zjavne ovládal istý Štefan Harabin buď ako ich predseda viac »

Ochrankári pod paľbou II.

12.03.2019

Práca na mojej najnovšej „mafiánskej“ knihe MAFIÁNI 5: Sátorovci kontra Pápayovci / Duel Tóth – Muszka / MAFIÁNSKI BRATIA ADAMČOVCI s podnadpisom Mafia na juhu – strach a hrôza ma priviedla viac »

Ochrankári pod paľbou I.

11.03.2019

Práca na mojej najnovšej „mafiánskej“ knihe MAFIÁNI 5: Sátorovci kontra Pápayovci / Duel Tóth – Muszka / MAFIÁNSKI BRATIA ADAMČOVCI s podnadpisom Mafia na juhu – strach a hrôza ma priviedla viac »

Autobus, kábul, deti, afganistan

Pri únose školského autobusu s 51 deťmi taliansky prokurátor nevylučuje teroristický motív

20.03.2019 23:47

Talianska polícia zachránila v stredu 51 detí, unesených vodičom ich školského autobusu.

Píka

Zomrel generál Milan Píka, vojnový veterán a účastník odboja

20.03.2019 23:29

Vojnový veterán, český a slovenský generál Milan Píka zomrel v stredu večer v Bratislave vo veku 96 rokov.

Patrick Shanahan

Šéfa Pentagónu bude vyšetrovať generálna inšpekcia americkej armády

20.03.2019 23:19

Generálna inšpekcia americkej armády bude vyšetrovať úradujúceho ministra obrany Patricka Shanahana pre podozrenie z porušenia etických pravidiel.

trump

Trump zatiaľ ponechá clá pre Čínu, aby poslúchala

20.03.2019 22:32

Rokovanie o obchode s Čínou idú podľa Donalda Trumpa dobre, ale dovozné clá na čínsky tovar zatiaľ rušiť nemieni, aby Čína "poslúchala".

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 459
Celková čítanosť: 2351427x
Priemerná čítanosť článkov: 5123x

Autor blogu

Odkazy