Založ si blog

Po Matovičovi potopa – toto bude bolieť

Tak sme si už ukázali a dokázali s akými pochybnými číslami na nás ide táto selfie-vláda. A tiež aké zmätočné sú jej opatrenia, ktoré okolité štáty odmietajú. Tak teraz konkrétne:

Obálka knihy

Obálka knihy

Šport

   Tam kde vládne racionálna úvaha a nemajú na čele blázna, nie je ani hystéria ohľadne športu.

Tenisový turnaj Roland Garros fungoval aj so stovkami divákov! Vo Francúzsku zvládli aj Tour de France s desaťtisícmi divákov pri ceste.

V týchto dňoch na Ukrajine medzinárodný futbalový zápas prebehol za účasti 20 000 divákov! V čom sú oni iní, než my? Asi rozumnejšou vládou.

Na Giro di Italia ani pri dvoch pozitívnych testoch nebude závod zrušený, vraj sa držia Gándího hesla, že treba vedieť „tancovať v daždi“?? Pri dvoch pozitívnych testoch odstúpili po týždni dva tímy samé. Nie je jasné, ako sa pretekári mohli infikovať, keď viac ako stovka ich kolegov-pretekárov, s ktorými išli celé dni plece pri pleci, nemá pozitívny test. Podstatné, ale je, že z toho nevznikla žiadna hystéria v pelotóne. Popri trase pretekov povzbudzujú tisíce ľudí s rúškami, ale bez obmedzení v počte.

Ako sa dá korona-hystéria zneužiť už zažil futbalový klub Slovan na Faerských ostrovoch.

Nezmysel, že pri zápase môže byť maximálne 50 účastníkov vrátane družstiev, ich podporných tímov a divákov, mohol vymyslieť len blúznivec. Volá sa Mikas.

Absurdná podmienka účasti pri negatívnom teste PCR nie staršom ako 12 hodín je neriešiteľná, keď PCR test sa nedá stihnúť do 12 hodín!!! Ani štátny tajomník školstva, ako garant športu, to pri vyhlásení tohto opatrenia v rozhlasovom rozhlase nechápal.

Medzinárodný futbalový zápas Španielsko – Portugalsko prebehol v Portugalsku za účasti stoviek divákov!

Päť športových zväzov má výnimku, pričom ide zväčša o kontaktné športy. Stolný tenis s odstupom hráčov cez stôl, na ktorom sa hrá, v hale, ktorá má výšku dvoch poschodí, je oproti tomu ideálny príklad, ako sa dajú splniť aj tie terajšie absurdné opatrenia. Napriek tomu budú chystané majstrovstvá Európy v Bratislave zrejme zrušené. Nenašla sa tá správa kľučka od dverí k bláznovi.

Ťažko si predstaviť kontaktnejší šport, ako sú zápasy MMA, ktoré pod názvom Oktagon bežia v Čechách. Naplno a s početným diváckym obecenstvom…

 

Pochod kultúrnou púšťou

   Už sme tu mali absurditu limitov do 50 ľudí aj s účinkujúcimi??? Teraz už zarezali živú kultúru úplne.

Emotívny výlev pána Kňažka ohľadne jeho hospitalizácie je príkladom hereckého výkonu bez racionálneho podkladu. Hercov na javisku nemôžu infikovať diváci v hľadisku s rúškami!!! A to na tú vzdialenosť ani keby o dušu spasenú kýchali a kašľali, čo je dnes nemožné.

Neschopná selfie-vláda s ministerkou kultúry, ktorej jedinou kvalifikáciou je, že sa kamaráti s „bláznem z Trnavy“ (a aby sme nezabudli, bola pri založení „interaktívneho jazdeckého divadla“??!) hrá hanebnú hru s vyhláseniami, ako im záleží na kultúre – a nič od marca reálne neurobili! Tá zúfalkyňa najskôr tvrdila, že majú „presné čísla“ kto v kultúre pôsobí a teraz sa sťažuje, že ich on-line registrácia DNES zlyháva?!! Čo robila tých sedem mesiacov doteraz?!! Jej útechy kompenzácií, ktoré neprišli ani za prvú vlnu sú ilúziou aj v tej druhej.

Po škandalóznom vyhlásení absurdných opatrení 28.9.2020 Matovič vyhlásil, ževraj má ísť ministerka kultúry ešte len rokovať so zástupcami kultúrnej obce???

Oni NIČ pripravené nemajú, len sladké reči…

Odškodnenia sa predstavitelia kultúry dočkajú, len keď zažalujú túto vládu, žiadne prosbopisy na „amatérov a idiotov“ nezaberajú, lebo tí, rovnako ako chudobní duchom v Biblii, „nevedia, čo činia“.

Náhradu podvyživenej kultúre nedokázali zorganizovať od marca ani pre také inštitúcie ako je SND, Filharmónia apod.

Ešte 5.10. ministerka na túto tému len vajatala a odkazuje sa na ministerstvo hospodárstva. A dostáva ďalší prosbopis umelcov Matovičovi. Na tejto tlačovke šéf FPÚ na otázku, čo robia pre tých, čo potrebujú k svojim výkonom publikum, do decembra nebudú mať šancu vystúpiť a teda je problematické, o čo vlastne môžu žiadať. Odpoveď toho pána je, že predsa nie je všetko o verejných vystúpeniach. Výborne: v prípade literárnej tvorby tento problém odpadá, ale v kategórii „Tvorba pôvodnej slovenskej umeleckej literatúry“ od apríla nepribudla žiadna Výzva!!!

Výsledkom všetkých tých „prosbopisov“ a dožadovaní sa pozornosti, je ďalšie Matovičove prázdne gesto, od marca sedem mesiacov nepohli prstom, ale odrazu schválili akúsi podporu kultúre o 6:00 ráno?!! To nás chceli pobaviť?

Vraj majú plán, podľa ktorého sa stačí prihlásiť a oni preplatia akúsi sumu? Veď je to absurdné, to sa nedá spravodlivo rozpočítať. Jediným riešením je nezakazovať kultúru!!!

 

Školstvo s náhubkom

   E-learningom urobia z detí bábky poslušné podľa vôle Globalizačnej kliky.

A kto vymyslel ten nezmysel, aby žiaci sedeli celý deň s rúškami, keď už ráno sa vie, že im nič nie je? To akože sa vírus priplazí cez prestávku, keď si dávajú desiatu? Prvé protesty prichádzajú…

Rúška pri telocviku??? Športovci ich nemajú a tu ide predsa tiež o šport. Navyše deti nerozpoznávajú nebezpečie hyperventilácie a pri namáhavejších cvikoch odpadávajú.

Deti do 15 rokov vírus logicky obchádza. Ich infikovanie je blízke nule, vírus napadá prednostne najstarších s oslabenou imunitou. To títo páni nevedia?

Výsledkom e-learning sú znížené nároky na vzdelanie s následkom polovzdelancov. Z prepadlíkov sa stávajú premianti, len treba mať mamičku, čo spoza počítača všetko našepká…

 

Veda

   V rozhlasovom rozhovore s momentálne najprogresívnejšom laboratóriom na Slovensku skúmajúcim Covid-19 vyplynulo, že nedostali od štátu ani cent, všetko si hradia sami. Tak sa pýtam, kam zmizol ten jeden milión eur, čo venovala proti Covidu-19 Slovenská sporiteľňa, a kde skončili ďalšie finančné príspevky VÚB a ďalších veľkých sponzorov z jari?!!

Pritom, čo všetko táto selfie-vláda neschopasov nestíha, je veda na chvoste záujmu.

 

Koniec pohostinnosti pohostinstiev

   Bez znalosti konkrétnych údajov, ktoré by to ospravedlnili, selfie vláda na čele so Zmatkovičom fakticky zatvára všetky gastro-prevádzky. V hoteloch sa z toho môžu zblázniť, lebo strava pre ubytovaných je významnou položkou. A v tých zo zahraničnou klientelou majú teraz gurmánske pokrmy roznášať v obedári?!

Gastro-priemysel kolabuje a riešením by bolo zníženie DPH na 5%. Tento návrh selfie-minister Heger odmieta, lebo je vraj „neadresný“. Ale adresné riešenie ešte nedokázali v žiadnom odvetví, lebo individuálny odhad tržieb je absurdná úloha (neviete predvídať koľko zákazníkov neprišlo kvôli korona-panike) a administratívne nezvládnuteľná. Zato bankový odvod zrušili hneď!!!

Bol som včera s priateľom v poslednej ešte prežívajúcej bratislavskej vieche U sedliaka. Obsluhovala nás mladá šikovná vyštudovaná prevádzkarka, ktorá už nemala koho riadiť, lebo ostala ako čašníčka sama. Dnes tam končia a nevie kam pôjde.

Šiel som okolo zrejme najlepšej indickej reštaurácie minimálne v strednej Európe sídliacej v zadnom trakte hotela Crown Plaza. Majiteľ si zakladá na tom, že namiesto kvantity hostí uprednostňuje kvalitu pre tých, čo dokážu takúto exotickú kuchyňu oceniť. Oddnes bude mať na krku indických kuchárov a čašníkov, ktorí tu bez práce kvôli absurdným opatreniam uviazli tisíce kilometrov od domova.

Takýchto tristných príbehov sú dnes na Slovensku tisíce. Tisíce zmarených ambícií a plánov slúžiť zákazníkom. Ktosi dávnejšie povedal, že na Slovensku bude naozaj zle vtedy, keď skrachujú krčmy. Už je to tu…

 

Ekonomika

   Vyhlasujú, ako idú pomáhať novým podnikateľom, ale od marca nedokázali prísť s programom záchrany a udržateľnosti tých už existujúcich a pred ich zmätočnými „opatreniami“ aj prosperujúcich.

Vymysleli zlúčenie všetkých dávok a odvodov, nad čím ostáva rozum stáť, ale nevedia, ako užitočne minúť miliardy sľúbené na obnovu ekonomiky z EÚ.

V USA dostal každý daňový poplatník automaticky finančnú podporu, u nás je to len byrokracia a výsledkom je smiešny príspevok.

Údajne „prelomovú“ novelu zákona o verejnom obstarávaní urobili kdesi-akosi ale hlavne bez vedomia Úradu verejného obstarávania??!

Od marca nedostali peniaze kultúra, šport, gastro-prevádzky, poľnohospodári, autodopravci, obce a dokonca ani „hrdinovia prvej línie“.

Žiadny plán obnovy neexistuje, lebo sa hádajú o tých 6 miliárd z Bruselu, čo je hneď po ruke.

Vraj prelomový reformný plán ministra Hegera spochybňuje samotná vládna koalícia.

 

Zdravotníctvo

   Stačí nadpis článku v inak žltej tlači poplatnom týždenníku Trend z dňa 6. 10. 2020: „Zdravotníctvo v rozvrate. To je bilancia pol roka ministrovania Mareka Krajčího“.

Neúspešný vodca neúspešnej straničky vyhlasuje, že „To čo predvádza minister Krajčí je obrovskou katastrofou“.

Podľa článku Jany Teleki z 1.októbra sú „Opatrenia Úradu verejného zdravotníctva trpia procesno-právnymi vadami, pre ktoré sú nulitné“.

Herec SND Ivan Vojtek položil na Facebook-u (ktorý práve preto fanatici jedinej pravdy tak neznášajú) dobrú otázku: „Ako je možné, že sú infikovaní lekári, keď majú viac ochranných prostriedkov a lepších, ako bežný občan?“ Na to sa tu ozval s (u laikov typicky) jednoduchou odpoveďou: „…je rozhodujúce, akému množstvu a v koľkých dávkach vírusu je osoba vystavená. V nemocniciach sa vírus prirodzene koncentruje, aj prichádzajú pacienti, ktorí sú len prenášačmi… atď. Žiadna ochrana nie je 100 %-ná, riziko je stále. Pri veľkom množstve chorých násobne vyššie.“ Neklame ma zrak? Tu nejaký dobrovoľný vykladač biológie tvrdí, že ochranné prostriedky lekárov a sestričiek s garantovaným ochranným účinkom nefungujú?!! Takže ani rúška nechránia?! Ani rukavice, ani plášte, ani odborná príprava zdravotníckeho personálu?! Takže NIČ nepomáha?!! Veď je to absurdné. Laikovi, pochopiteľne, nenapadne, že by to mohlo byť ešte inak – ako sme si už ukázali tieto testy nerozlišujú medzi Covid-om a bežným chrípkovým vírusom. Oba patri RNA vírusom a líčia sa len pôsobením. A& preto môžu byť akokoľvek ostražití lekári a sestričky falošne pozitívne testovaní, čím sa celý tento „epidemiologický purizmus“ (s absurdným cieľom bezvírusového sveta) dostáva do vlastnej pasce – prví kolabujú zdravotníci a zbytočne trávia celé dni a týždne v karanténe, čím sú spätne ohrození ich pacienti. To je výsledok bezmedznej, nekritickej a tým pádom neodbornej viery v 100% spoľahlivosť testov, ktorú spochybnili už v USA, aj Veľkej Británii (opäť sme to tu zdokumentovali).

Ďalšia zvedavá otázka: Prečo sú pri odberoch nutné stery, keď na infikovanie vraj stačí kýchnuť? No predsa preto, aby sa našlo čím viac pozitívnych prípadov aj za cenu zámeny s chrípkovým vírusom, resp. namnožením neškodného množstva na alarmujúce. A test-kšeft frčí…

A prečo sú pracovníci odberu testov v skafandroch, keď mortalita Covid-19 je nižšia, než u bežnej chrípky a na ochranu by stačil obyčajný tvárový štít?

Jediný biznis, ktorý v súčasnosti „frčí“ je ten z testovania. Až 9 000 testov za deň po 100 euro – to je kšeft!!! Pritom pozitívny teste NEZNAMENÁ, že dotyčný je skutočne infikovaný Covid-om. Takto sa fabrikujú panické „opatrenia“ na základe presného súčtu nepresných čísiel…

Najznámejším pacientom aj bez covid-u na Slovensku je dnes Igor Matovič. A my máme proste smolu, že zrejme prestal brať lieky…

 

Dokedy?

   V týchto dňoch na internete koluje krátke video, na ktorom somár vedie stádo oviec. Veľmi výstižné a symbolické. Otázka znie – dokedy potrvá, kým sa ovce spamätajú?

 

Ukážka z knihy Koronavírus ako terorizmus, vydanej v limitovanom náklade v spolupráci s internetovým rádiom InfoVojna.sk.

Únosy detí na Ukrajine? Ako funguje „double standard“. . .

03.06.2023

Na Západe je známy aj výraz „double standard“, kedy určité kritériá sú na jedných aplikované, na iných nie. A dobre vedia, čo to znamená. Vo Vietname Američania najskôr barbarským bombardovaním civilných cieľov narobili tisíce sirôt a potom ich asi 3 300 odviezli z Vietnamu, z čoho boli aj súdy s podozrením na ÚNOS! Ale nikomu nenapadlo vydať kvôli tomu na [...]

Náckovia na Slovensku?

02.06.2023

História sa opakuje. Zvlášť, keď jej niekto pomôže. Mnoho príslušníkov SS utieklo po II. svetovej vojne z Európy za výdatnej pomoci ilegálnej siete Odessa, ako o tom píše Frederick Forsyth v knihe „Spis Odessa“ a významnou prestupnou stanicou bol aj Vatikán! Viacerí sa usadili v USA a Kanade, kde nie je dodnes nacizmus považovaný za zločinnú ideológiu (??!). [...]

Predvolebná reinkarnácia, či prekabátenie Matoviča a jemu podobných

29.05.2023

História sa opakuje. Po Novembri 1989 sa viacerým komunistickým poskokom podarilo reinkarnovať do novej doby. Žiarivým príkladom je Ján Štrasser, profesionálny komunistický vriťolezec (viď výber „Nám s úsmevom sa kráča… The best of KSS & KSČ“, kde mu patrí čelná pozícia medzi autormi komunistických „častušiek“), ktorý dvakrát podpísal Antichartu. [...]

očkovanie, Covid, NFS,

Od zmluvy s Pfizerom sa nedá odstúpiť. Najbližšie roky prídu na Slovensko milióny vakcín, záujem o ne nie je

07.06.2023 17:16

Vlani dorazilo na Slovensko 5,5 milióna dávok vakcíny proti covidu. Plne zaočkovať sa nechalo 129-tisíc ľudí.

prigožin

Prigožin: Rusko môže použiť jadrovú zbraň na svojom vlastnom území

07.06.2023 17:00

„Hodiť bombu na cudzie územie je desivé, ale môžeme zasiahnuť aj vlastné, aby sme ukázali, akí sme zvrátení a psychopatickí," uviedol šéf Vagnerovcov.

Srbsko / Kosovo / KFOR / Zvečan /

USA otvorene hrozia Prištine. Pre kosovských Srbov žiadajú viac autonómie

07.06.2023 16:07

Kosovská prezidentka je naklonená možnosti usporiadať nové voľby v prevažne srbských okresoch na severe krajiny.

Bratislava politika vláda

Premiér Ódor nevidí reálnu šancu na podporu pre programové vyhlásenie vlády v parlamente

07.06.2023 15:14

Stretnutia s politickými predstaviteľmi označil za korektné.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 732
Celková čítanosť: 6035269x
Priemerná čítanosť článkov: 8245x

Autor blogu

Archív

Odkazy